Insportline Gardian 6

Insportline Gardian 6

Rádi byste si zařídili svou domácí posilovnu nebo se jen věnovali troše zdravého pohybu třeba při sledování televize? Běžecký pás Insportline Gardian 6 představuje rozumný kompromis mezi drahými profesionálními zařízeními a levnými běžeckými pásy z no-name produkce, které vám mohou leckdy spíše ublížit.

I když jeho elegantní design evokuje něco do cela jiného, je Insportline Gardian 6 opravdu určen pro domácí použití. Ovšem nikoli pro víkendového milovníka sportu. Jeho konstrukce totiž opravdu stojí za to.

Hledejte spolehlivý motor a vysokou nosnost

Jak se pozná spolehlivý běžecký pás? Chtějte vědět, jaký odpor vám dokáže klást a s jakou váhou se ještě bez problémů popasuje. Insportline Gardian 6 má obojí na jedničku. Posuďte sami:

 • motor o síle až 4 HP, zaručující spolehlivost, dlouhou životnost a bezproblémový chod,
 • nosnost běžeckého pásu až 140 kg.
Jde o velmi robustní konstrukci, která vydrží opravdu ledacos. Ale zároveň se může pyšnit i šikovným sklápěcím režimem, takže vám doma nezabere více místa, než je bezpodmínečně nutné.

Měli byste vědět:
O vaši bezpečnost se na běžeckém pásu Insportline Gardian 6 starají velké protiskluzové nášlapy. Každý sportovec ví, jak snadné je ztratit koncentrace ublížit si. Protiskluzové nášlapy vás však před většinou nepříjemných karambolů spolehlivě ochrání.

Insportline Gardian 6 se může pochlubit i spolehlivou regulací pásů

Než na pás poprvé nastoupíte, zkontrolujte si, že stojí opravdu rovně. S nerovnostmi podlahy vám u Insportline Gardian 6 pomohou šikovné aretační šrouby.

Chcete od svého běžeckého pomocníka víc, než jen běh po rovné ploše? Pak určitě oceníte luxusních 18 stupňů sklonu. Jde o nastavení, které uspokojí i ty nejnáročnější sportovce. Nasimuluje horské túry a v případě potřeby se bez potíží vrátí zase do mírně nakloněné rovinky nebo přímo do Pálavské nížiny. Můžete tak nastavení svého stroje regulovat přesně podle aktuálních potřeb nebo nálady.

Pro větší pohodlí se může Insportline Gardian 6 chlubit i jednolitým robustním madlem a komfortní záchrannou brzdou.

Insportline Gardian 6 lze použít i jako chodící pás

To ale stále ještě není všechno. Chtěli byste čas od času prostřídat běh s rychlou chůzí nebo kupujete sportovní pomůcku do rodiny s odlišnými sportovními preferencemi? I tady vám Insportline Gardian 6 rád vyjde vstříc. Díky kvalitně zpřevodovanému motoru se dá běžecká plocha bez potíží použít právě i pro rychlou chůzi. Mimochodem rozměry samotné plochy vám vyrazí dech – 150 x 52 centimetrů a komfortní odpružení připomínají spíše profesionální běžecké stroje než výbavu, určenou pro použití doma.

Insportline Gardian

 

Nastavitelné programy dokáží vzít v úvahu i tepovou frekvenci

A potěší vás i režim úspory energie. Běžecký pás Insportline Gardian 6 se sám vypne poté, co během deseti minut nedojde k aktivaci žádného tlačítka. Opětovně ho spustíte jakýmkoliv signálem.

Další věcí, která vás na bežeckém pásu Insportline Gardian 6 zaručeně potěší, je jeho bohatá programová výbava. K dispozici máte hned 24 představených programů, dva uživatelské programy – a samozřejmě i program HRC, který funguje na základě tepové frekvence.

Stačí si udělat jednoduchý test srdečního tepu. A jak to probíhá? Postavte se oběma nohama na pás a snímače tepu uchopte do obou rukou. Počkejte dvacet vteřin. Poté se vám na příslušné obrazovce ukáže váš zaznamenaný údaj. A totéž zopakujte i po cvičení. Zjistíte, zda jste během tréninku náhodou nepřekročili svou optimální tepovou frekvenci.

Náš tip:
Během tréninku měření neprovádějte, výsledky mohou být nepříjemně zkreslené.

Navíc se vám veškeré potřebné informace zobrazí na velkém úhlopříčném displeji o rozměrech 18,5“. Rychlost pásu lze regulovat od 0,1 km až po 18 km/h. Celá sestava jde ruku v ruce s kvalitním odpružením, takže se opravdu nemusíte bát zapnout ani ty nejrychlejší programy.

Jak si vybrat rychlost nastavení běžeckého pásu:

 • 1-3 km/h – slabší kondice
 • 3-4,5 km/h – sedací zaměstnání
 • 4,5-6 km/h – běžná rychlost chůze
 • 6-7,5 km/h – rychlá chůze
 • 7,5-9 km/h – rekreace při běhu
 • 9-12 km/h – středně zdatní běžci
 • 12-14,5 km/h – zkušení běžci
 • 14,5 a více km/h – profesionálové

Na velké obrazovce se vám ukáže také:

 • čas,
 • rychlost,
 • sklon,
 • vzdálenost,
 • tepová frekvence,
 • počet spálených kalorií.
Veškerá ovládací tlačítka se pak nacházejí v praktické pozici právě pod displejem, takže budete mít všechno doslova na dosah ruky.

Měli byste vědět:
Běžecký pás Insportline Gardian 6 v sobě obsahuje také pedometr. Toto šikovné zařízení umístěné pod obrazovkou vám změří počet kroků, bez ohledu na to, zda jde nebo běžíte.

Šikovné funkce pro zpestření běhu, ale i bezpečnostní pojistka

Připadá vám běh na dlouhou vzdálenost nudný? Nedivíme se. A právě proto vám Insportline Gardian 6 po celou dobu na obrazovce v rámci interaktivního Matrixu kreslí ovál okruhu o délce 400 metrů a ukazuje vám, v jaké pozici právě jste. Může vám to pomoci zdolat posledních pár kilometrů, které vám ještě zbývají k dosažení vysněného cíle

A co když se na běžeckém pásu něco porouchá? Zranění se bát nemusíte. Stačí si pohlídat, kde máte bezpečnostní klíč. Ten stačí v případě potřeby jen vytrhnout z pouzdra a pás okamžitě (ovšem s důrazem na maximální bezpečnost) sám zastaví. Takový pocit bezpečí je doslova k nezaplacení

Náš tip:
Jestliže k nouzovému stavu dojde, v žádném případě se nesnažte Insportline Gardian 6 opravovat sami vlastními silami. Využijte raději služeb autorizovaného servisu.

Hudba pro vaše větší pohodlí

Ale to stále ještě není vše, co vám běžecký pás Insportline Gardian 6 nabídne. Lze k němu připojit MP3 nebo jiné audio zařízení, takže vám na požádání přehraje vaši oblíbenou hudbu. Bez potíží lze regulovat hlasitost nebo přejíždět mezi skladbami, pokud se vám náhodou do sportovního seznamu připlete nějaký ploužák. Připojit lze téměř vše – i váš mobil.

Doporučení výrobce:
Pro zajištění maximálního komfortu poslechu nikdy nepouštějte vybranou hudbu příliš hlasitě.

Parametry běžeckého pásu Insportline Gardian 6

Na závěr se ještě podívejte na to, jak vypadají jednotlivé specifikace tohoto šikovného pomocníka do domácí tělocvičny. Věříme, že si díky podrobným parametrům vyberete opravdu správně. V případě potřeby nám neváhejte napsat a zeptat se.

Určeno pro použití: domácí
Motor – výkon: 4 HP
Rozměry běžecké plochy: 150 x 52 cm
Použitý zdroj napájení: 220V, 230V
Maximální možný sklon běžecké plochy: 3,8° (6,64 %)
Volba rychlosti: 1 – 18 km/h
Lze i pro chůzi? ano, bez omezení
Nastavení zdvihu běžecké plochy (sklon): elektronické
Počet stupňů sklonu u běžeckého pásu: 18
Počet volitelných programů: 27
Uživatelsky přednastavené programy: 24
Uživatelské programy: 2
Má HRC program? ano
Má držák na lahev? ano
Je přítomen stojan na tablet? ano
Jsou k dispozici transportní kolečka? ano
Má manuální program? ano
Jsou přítomny snímače tepové frekvence? ano
Nabízí systém vyrovnání nerovností? ano
Druh odpružení: Silent Block
Je přítomna bezpečnostní brzda? ano
Má Insportline Gardian 6 audio vstup? ano
Je k dispozici sklápěcí konstrukce? ano
Má přijímač hrudního pásu? ano
Je hrudní pás součástí balení? ano
Jaké jsou celkové rozměry stroje: v140 cm x š89 cm x d202 cm
Rozměry ve složeném stavu v173 cm x š89 cm x d120 cm
Jaká je maximální nosnost? 140 kg
Insportline Gardian 6 celková hmotnost: 128 kg
Zařazení – kategorie: HB (dle EN957)

Podobné příspěvky