miniatury alkoholu

Miniatury alkoholu

Zajímá vás, proč se vlastně vyrábí alkohol v malých lahvičkách? Víno se přece vždy stáčelo do sedmiček, whisky zase do litrovek. Ovšem v dnešní pestré době mají i miniatury alkoholu svoje jedinečné kouzlo. Nechte se pozvat do jejich věta a seznámit se s tím nejlepším, co je aktuálně na našem trhu k dostání.

Miniatury alkoholu

Kategorií je v tomto oboru k mání opravdu hodně. Záleží na druhu preferovaného alkoholu i jeho množství. Nabízí se stylové balení po malých panáčcích (případně lahvičkách o stejném obsahu) nebo trochu větší lahvičky, určené například pro dva na společný piknik.

Lahve miniatury aneb co je k mání

Podívejme se nejdříve na rozmanité příležitosti, které k nákupu miniatur přímo vybízejí. Modelových situací je celá řada a některé z nich by vás možná ani nenapadly.

První velkou skupinu tvoří adventní a degustační kalendáře. Můžete s nimi potěšit kohokoli – třeba i sami sebe. Rumový kalendář, kalendář se slivovicí, adventní whisky – to vše je k bez problémů dostupné. A není nutné kupovat taktové dárky pouze na Vánoce. 24 nádherných ochutnávek vám může zpříjemnit chvíle strávené s přáteli kdykoliv během roku. Navíc dostanete příležitost porovnat „v jeden ráz“ třeba různé ročníky oblíbeného alkoholu, tradiční i netradiční příchutě a mnoho dalšího.

Gin Box World Tour 10×0,05l

Další oblíbené miniatury alkoholu tvoří drahé a luxusní značky, u nichž by byl nákup byť i jedné jediné standardně velké lahve pro většinu milovníků kvality zkrátka příliš nákladný. Dlouho zrající rumy nebo whisky jsou v tomto případě typickým příkladem.

Náš tip:
Hodí se také v případě, že teprve svou značku hledáte nebo se chcete přesvědčit o kvalitách konkrétního ročník na vlastní jazyk a patro.

Mini likéry aneb jedinečná chuť bylinek

A zapomenout nesmíme ani na elixíry, vyrobené nejčastěji z bylinek. Mohou mít příznivý vliv na trávení nebo některé nemoci a často je stačí „užívat“ po opravdu malých dávkách. Balit je do velké lahve nebo krabice na tak bylo jednoduše zbytečné.

Mezi oblíbené bylinkové likéry patří například elixíry z aronie, černého bezu nebo rakytníku.

Do této kategorie patří i dárková balení minilahviček, kterými byste rádi podarovali své hosty třeba na společné párty. Mohou posloužit jako uvítací přípitek nebo pozornost od hostitele. Na něco takového vaši hosté určitě jen tak nezapomenou.

miniatury alkoholu dárkové balení

Další články o alkoholu

Víno v lákavém balení

Chcete dopřát své drahé polovičce na přípitek něco opravdu luxusního? Pak se vám určitě zalíbí vinné miniatury alkoholu. Můžete si tak dopřát i opravdu drahé značky a vychutnat si doslova každou kapku. Nemusíte se obávat, že vám načatá láhev zůstane stát v lednici nebo že přijdete o velké peníze jednoduše proto, že se vybraný alkohol netrefil právě do vašeho vkusu.

Miniatury vína se hodí i v případě, že se učíte kombinovat jednotlivé druhy vín s určitými typy pokrmů. Jde sice o drahého koníčka, ale díky miniaturám bude finančně o něco únosnější.

• Přečtěte si jak investovat do alkoholu https://www.maximac.cz/investicni-alkohol/

Miniatury rumu bývají oblíbené jako dárek

Vybere si tedy opravdu každý. Lákavé spojení rum a čokolády ocení i ženy, luxusní balení v ručně vyráběné lahvi si pak lze zvolit i jako zajímavou investici do alkoholu. Limitované edice a jinak zvláštní tvorba dokáží postupem času značně nabrat na ceně.

Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi rum z Kuby, Jamajky a Martiniku? Rádi byste ochutnali pravou japonskou whisky? Máte spadeno na padesátileté a starší kousky? Ve všech těchto ohledech vám rumové miniatury alkoholu rády vyjdou vstříc. Lze je zakoupit už přímo jako sadu lahviček, nebo si dárkový set zkombinovat s mnoha různých malých produktů a trefit se tak obdarovanému do vkusu skutečně přesně.

Oblíbené jsou zejména adventní rumové kalendáře, často doplněné např. o efektní skleničku nebo jinou dekorativní drobnost. Opět platí, že zdaleka nemusí jít jen o dárek vánoční. Degustace spousty malých vzorků je žádaná po celý rok!

Speciality pro milovníky miniatur

Výrobci si dokáží s dárkovými baleními opravdu vyhrát. Tady je přehled několika zajímavých tipů, ne které jsme při svých toulkách obchody narazili:

Vyplatí se tedy sledovat novinky a ve chvíli, kdy se objeví něco opravdu zajímavého, investovat do nevšedního balení, chutného alkoholu s příběhem nebo jednoduše limitované edice, připravované k nějakému významnému výročí.

Mezi investiční alkohol patří zejména rumy, whisky a vodky. Důležité je dbát na to, aby nikdy nedošlo k porušení originálního balení ani k ničemu jinému, co by mohlo vaši investici znehodnotit. Ano, i k tomu se miniatury alkoholu skvěle hodí. Tak proč jejich potenciálu nevyužít?

Nabídka na trhu je dnes opravdu široká, volit můžete podle velikosti balení, druhu alkoholu a samozřejmě i podle ceny. Vždy je však lepší koupit jednu dražší lahev, než stejný objem financí utopit v několika levnějších. A nikdy jako investici nepořizujte alkohol z běžné produkce. To se vám totiž téměř nikdy nevyplatí.

Podobné příspěvky