Darkove baleni alkoholu

Dárkové balení alkoholu

Hledáte dárek pro svého otce, strýčka, dědečka nebo nejlepšího přítele? Vsaďte na odvěkou „metlu lidstva“, ovšem v té nejlepší a nejušlechtilejší formě. Dárkové balení alkoholu potěší opravdu kohokoliv. Rozdělili jsme ho pro vás podle druhu i ceny – snadno si tak vyberete takové, které bude vašim potřebám vyhovovat nejvíce.

Když dárek, tak – whisky

Nebo whiskey? To záleží na tom, odkud bude váš favorit pocházet. Tuto kategorii vám asi nemusíme dlouze představovat. Místo toho se zaměříme na ty největší specialitky, které zaručeně potěší.

Japonská whisky – dobrá příležitost pro seznámení

Že ji ještě neznáte? Ale to je opravdu chyba. Japonská whisky Nikka se podle odborníků velmi podobá té skotské, nezapře však svoje exotické kořeny. Do klasické třešňové a švestkové vůně ještě navíc pronikají svěží tóny citrusů a červeného pomeranče, které po ochutnání pomalu ustupují a předávají vládu květinám. Velmi brzy si japonská whisky Nikka získala pověst produktu, který by rozhodně neměl chybět ve sbírce žádného milovníka destilátů.

Společnost Suntory i whisky Nikka dodnes patří mezi nejlepší producenty těchto destilátů v Japonsku, ale i na celém světě. Svědčí o tom i mnohá ocenění v mnoha světových soutěží. I díky těmto úspěchům se o japonské whisky v poslední době hodně mluví. Vždyť za posledních deset let vzrostla produkce japonské whisky více než desetinásobně. To příznivě kvitují především britští zemědělci, kteří největším palírnám v této dodávají pravý evropský ječmen. A dopřát si ji můžete i u nás.

Dárkové balení Nikka From The Barrel Dávkovač 0,5l 51,4% + 2x sklo GB zaujme svým nevšedním vzhledem i pestrým příslušenstvím. Stačí jen rozbalit a ochutnávat.

Legendou Jack Daniel´s určitě neurazíte

A máme tu pravou americkou whiskey od toho nejpovolenějšího z povolených. Určitě si pamatujete na legendární Old No. 7 nebo ohnivou Fire s přídavkem hřejivého skořicového likéru. A to není všechno, pokud vyberete jako dárek sadu Jack Daniel’s 5×0,05l GB, můžete spolu s obdarovaným ochutnat také dvakrát filtrovanou Gentleman Jack, delikatesní Honey s medovým likérem a prémiovou obtížně dostupnou Single-barrel Select.

Alkoholový dárek pro pořádného chlapa? Určitě rum

Samozřejmě nemyslíme tuzemák, ale ten pravý, vyrobený z cukrové třtiny, zrající pod pravým tropickým sluníčkem. Tipy na rum kubánský asi nikoho nepřekvapíme, tak co takhle zamířit trochu jinam?

brand-728x90-1493717091.jpg

Filipínský rum vděčí za svou chuť sopkám

Pochází totiž ze třtiny, rostoucí na vulkanické půdě. Pokud byste chtěli ten nejlepší rum z Filipín vůbec, museli byste zamířit do oblasti Negros. A právě odtud pochází i Don Papa. Asi nepřekvapí, že bychom tento název mohli přeložit jako „pantáta“, ale nenechte se mýlit. Chutná opravdu skvěle a potěší opravdu každého milovníka tohoto jedinečného nápoje.

Venezuelské rumy aneb chvála horkému podnebí

Venezuela má pro výrobu rumů hned několik důležitých předpokladů. Především – je tu horko, takže se tekutina ze sudů odpařuje mnohem rychleji, než jinde ve světě, což pomáhá k rychlému zrání nejenom rumových specialit. Palčivé slunce střídané chladnými nocemi pak dodává jedinečnou chuť i místní cukrové třtině. A konečně jsou tu i venezuelské zákony – ty například říkají, že první dva roky se nesmí odpařená tekutina do sudů v žádném případě dolévat. A jak si pochutnat na Venezuele?

Prostřednictvím toho nejlepšího, co je k dostání. O značce rumu Diplomático se ví, že ve svém portfoliu nemá žádná „solera“ alias rumy ředěné vodou na požadovanou sílu. A pokud budete chtít opravdový alkoholový dárek, pak může jedině doporučit Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 0,7l 40% Plech v nádherném kufříku, jemuž nechybí ani báječná chuť a vůně.

Když nevíte co by… vsaďte na slivovici

Pokud do internetového vyhledávače zadáte slovní spojení „alkohol dárek“, vykouknou na vás jako první právě nejrůznější dárková balení slivovice. Moraváci by mohli namítnout, že domácí je zkrátka domácí, ale určitě neuděláte chybu, pokud se spolehnete i na prověřené značky. Takže co třeba Slivovice Kosher Gold 5y 0,7l 50% Plech? Zlatá slivovice – to je tedy něco, a navíc máte jistotu, že skutečně pochází od nás – z ČR.

Nejlevnější dárkové balení alkoholu, které stojí za to

Hledáte spíše doplňkový dárek nebo máte teď jednoduše trochu hluboko do kapsy? Nevadí, i levné dárky mohou nadělat spoustu radosti. Musíte jen vybírat dobře a nenechat se nachytat na pozlátko. Chcete dobré tipy? Tady jsou.brand-728x90-1493717091.jpg

Začneme hned trochu zostra. Euphoria Absinth mini set 4×0,05l 70% GB potěší všechny milovníky tohoto nevšedního zeleného nápoje a přitom ani na moment nedává tušit, že jste za něj neutratili ani pět stovek. Nechybí ani žádaná Euphoria Cannabis, se kterou určitě zazáříte.

Dává váš milovaný přednost spíše Becherovce? I tady máme dobrý tip: Becherovka 0,7l 38% + 2x sklo GB. Pořádné pití se dvěma exkluzivními skleničkami – víc prostě a jednoduše nepotřebujete.

Že tu ještě nepadlo doporučení na žádnou pořádnou vodku? Omlouváme se a napravíme to. Finlandia Vodka 0,7l 40% + 2x sklo GB vypadá prostě úžasně a bude vypadat skvěle i vedle mnohem dražších dárků. Navíc darujete něco, co opravdu chutná.

A pokud hledáte tipy na další skvělé dárky – ať už ty levné nebo naopak nejlepší sběratelská alkoholová balení, pak navštivte e-shop Alkohol.cz. Produkty lze jednoduše řídit podle mnoha kritérií a k mání je i množství doplňků nebo třeba gravírování přímo na lahve. Osobnější dárek nejspíš nenajdete.

Podobné příspěvky