Dwayne „The Rock“ Johnson

Teremana Tequila Reposado

Na trhu je dnes mnoho značek alkoholu od celebrit. Mezi nejoblíbenější patří Teremana Tequilu Reposado od Dwayna Johnsona. Značky alkoholu pro celebrity nejsou ničím novým. Ve skutečnosti jsou tu už nějakou dobu.

The Rock

Dwayne Douglas Johnson známý také pod přezdívkou The Rock, je americký herec, producent, podnikatel, bývalý profesionální zápasník a bývalý hráč amerického fotbalu. Johnson byl hráčem univerzitního fotbalu na univerzitě v Miami, kde v týmu Miami Hurricanes v roce 1991 vyhrál národní šampionát. Poté, co byl po dvou měsících sezóny 1995 vyřazen z týmu Calgary Stampeders z CFL, začal trénovat jako profesionální zápasník. V roce 1996 podepsal smlouvu se společností WWE a po svém zapojení do éry Attitude jako člen skupin The Nation of Domination a The Corporation se proslavil v hlavním proudu.

Co je to tequila?

Tequila je destilovaný nápoj vyráběný z rostliny modré agáve, především v okolí města Tequila, 65 km severozápadně od Guadalajary, a na vysočině Los Altos de Jalisco ve středozápadním mexickém státě Jalisco. Agáve tequila roste různě v závislosti na regionu. Modré agáve pěstované v oblasti Los Altos jsou větší a jejich zrání trvá sedm až čtrnáct let. Agáve sklízené v nížinách v okolí města Tequila dozrávají osm až dvanáct let.

Jak se tequila vyrábí?

Tequila se vyrábí drcením srdíček agáve, tzv. piňas, a jejich kvašením s vodou a kvasnicemi. Vzniklá tekutina se pak dvakrát destiluje, aby se získal čirý destilát, jehož obsah alkoholu se může pohybovat od 40 do 55 % objemových (80-110 proof).

Jak The Rock začal vyrábět Tequila Teremana?

Nápad na Teremana Tequila Reposado dostal Dwayne Johnson na dovolené na Havaji. Seděl na pláži a vychutnával si margaritu z tequilly zrající v sudech z bílého dubu, když ho napadlo: „Proč takovou tequillu nemůžu najít doma?“ Tehdy se rozhodl, že vytvoří vlastní značku tequilly, která bude používat pouze tu nejlepší agáve Blue Weber z mexické vysočiny Jalisco.

 

Jak chutná tequilla Teremana?

Johnsonův tým popisuje Teremanu jako „hladkou, ale komplexní“ se „sladkou chutí Cookova vína“ a lehkým dubovým koncem.

Teremana Tequila Reposado se skvěle hodí k míchání do oblíbených koktejlů nebo k samostatnému pití. Tequilla se vyrábí ze 100% agáve Blue Weber pěstované na vysočině v mexickém Jaliscu a destiluje se tradičními metodami. Teremana pak zraje 8 měsíců v sudech z bílého dubu, což má za následek hladký a dobře vyvážený chuťový profil s tóny vanilky, medu a dubu. Ať už si vychutnáváte Margaritu nebo panáka tequilly, Teremana reposado je ideální volbou.

TEQUILLU TEREMANA REPOSADO V MARGARITĚ!

Margarita je v překladu ze Španělštiny sedmikráska. Drink vznikl jako obdoba amerického nápoje Daisy, jen  brandy byla nahrazena mexickou lihovinou Tequilou.

Složení:

  • 100 ml Teremana Tequila Reposado
  • 30 ml  čerstvé limetkové šťávy
  • 30 ml  pomerančového likéru  nebo Cointreau
  • sůl na posypání (nepovinné)
  • řez limetky na ozdobení

Návod na přípravu:

Sklenici na margaritu nebo skleničku s ledem posypte solí (volitelně). Přidejte všechny přísady do šejkru naplněného ledem a dobře protřepejte. Přecedíme do připravené sklenice a vychutnáme si ji margaritu s tequillu Teremana Tequila. Na zdraví.

 

Podobné příspěvky