Mezcal

Mezcal je druh alkoholického nápoje vyráběného z rostliny agáve. Obvykle se destiluje v Mexiku a má kouřovou příchuť. Mezcal se často používá v koktejlech a najdete ho v mnoha barech a restauracích. Mezcal se vyrábí z rostliny agáve, která pochází z Mexika. Rostliny se sklízejí a piňas (srdce rostliny) se vaří. Po uvaření se rozdrtí a fermentují. Po fermentaci se Mezcal destiluje a poté se stáčí do lahví. Mezcal má obvykle kouřovou příchuť, která vzniká vařením piňas na otevřeném ohni. Mezcal si můžete vychutnat čistý nebo s ledem, ale běžně se používá také do koktejlů. V mnoha barech a restauracích si můžete vybrat z široké nabídky mezcalů.

Jak pít mezcal?

Mezcal si můžete vychutnat několika různými způsoby. Mezcal si můžete vychutnat čistý, s ledem nebo v koktejlu. Lze ho také kombinovat s jídlem.

Pokud si mezcal vychutnáváte čistý, je nejlepší popíjet ho pomalu, abyste si mohli vychutnat jeho chuť. Mezcal s ledem je také oblíbeným způsobem pití. Tento způsob umožňuje, aby nápoj zůstal chladný a osvěžující. Pokud si připravujete koktejl, existuje mnoho různých receptů, které můžete vyzkoušet. Koktejly z mezcalu se často připravují s ovocnými šťávami, sodovou vodou a dalšími lihovinami.

Skvělým způsobem, jak si mezcal vychutnat, je také párování s jídlem. Mezcal se dobře hodí ke kořeněným pokrmům, protože kouřová chuť může pomoci vyvážit horkost. Mezcal si můžete vychutnat také jako nápoj po večeři. Kouřová chuť mezcalu je skvělým způsobem, jak zakončit jídlo.

Mezcal a jídlo

Rozdíl mezi tequilou a mezcalem

Tequila i mezcal se vyrábějí z rostliny agáve, ale existují mezi nimi některé zásadní rozdíly. Tequila se obvykle vyrábí pouze z jednoho druhu agáve, zatímco mezcal může být vyroben z více druhů. Mezcal se také destiluje jiným způsobem, který mu dodává charakteristickou kouřovou chuť. A konečně, tequila se obvykle pije čistá nebo v koktejlech, zatímco mezcal se může kombinovat s jídlem. S ohledem na tyto rozdíly si jistě vychutnáte jak tequilu, tak mezcal.

Účinky mezcalu

Stejně jako každý alkoholický nápoj může mít i mezcal určité účinky na váš organismus. Mezcal je destilovaný alkohol, takže obsahuje alkohol. Když pijete mezcal, alkohol se vám dostane do krevního oběhu a může způsobit různé účinky.

Tyto účinky mohou zahrnovat:-Euphorii-Uvolnění-Snížení zábran-Slabou řeč-Slabou koordinaci-Závratě-Nevolnost-Zvracení-Ztrátu vědomí. Pokud vypijete příliš mnoho mezcalu, můžete pocítit některé z těchto negativních účinků. Je důležité pít zodpovědně a znát své hranice. Pokud si nejste jisti, kolik mezcalu zvládnete, raději se držte stranou.

Podobné příspěvky