Lahev ginu Tanqueray

Tanqueray gin

Tanqueray gin je klasický londýnský suchý gin, který si oblíbily celé generace. Destiluje se čtyřikrát s použitím pouze těch nejlepších rostlinných ingrediencí, včetně jalovcových bobulí, koriandru a lékořice. Výsledkem je jemný a aromatický gin, který si můžete vychutnat s tonikem a plátkem limetky. Tanqueray gin je dokonalým alkoholem pro každou příležitost.

Historii ginu Tanqueray

Původ ginu Tanqueray se datuje do roku 1830, kdy Charles Tanqueray vyrobil první várku ginu v palírně svého otce. Recept byl inspirován botanickými zahradami, které viděl ve Francii, a byl dokonale vyvážen jalovcem, koriandrem a lékořicí. Gin se rychle stal oblíbeným mezi londýnskou společností a brzy se podával v nejmódnějších klubech města.

Na počátku 20. století se gin Tanqueray vyvážel do celého světa a jeho obliba stále rostla. Dnes je jedním z nejoblíbenějších ginů na trhu a vychutnávají si ho miliony lidí po celém světě. Pokud hledáte jemný a aromatický gin, který se hodí pro každou příležitost, pak je Tanqueray ideální volbou. Je to klasický londýnský suchý gin, který jistě potěší každého milovníka ginu.

 koktejl Tanqueray gin

Vývoj ginu Tanqueray v průběhu let

Od svých skromných začátků v roce 1830 ušel gin Tanqueray dlouhou cestu. Receptura byla v průběhu let upravována a zdokonalována, ale základní rostlinné látky zůstaly stejné. Postupem času se zdokonalil i proces destilace a dnes se gin Tanqueray destiluje čtyřikrát, aby byl jemný a aromatický. Díky tomu je jedním z nejkvalitnějších ginů na trhu. Pokud hledáte klasický londýnský suchý gin, který obstál ve zkoušce času, pak je Tanqueray ideální volbou. Je to nadčasový destilát, který jistě potěší každého milovníka ginu.

Významné okamžiky v historii ginu Tanqueray:

1830 – Charles Tanqueray vyrábí v lihovaru svého otce první várku ginu

1850 – Gin se stává velmi populárním v londýnské společnosti a podává se v nejmódnějších klubech města

20 léta 20. století – gin Tanqueray se vyváží do celého světa a jeho obliba stále roste

Současnost – gin Tanqueray si vychutnávají miliony lidí po celém světě a je jedním z nejoblíbenějších ginů na trhu

Destilace a složky ginu Tanqueray

Tanqueray gin se destiluje čtyřikrát a používá pouze ty nejlepší rostlinné ingredience včetně jalovcových bobulí, koriandru a lékořice. Výsledkem je jemný a aromatický gin, který si můžete vychutnat s tonikem a plátkem limetky. S Tyto ingredience dodávají značce Tanqueray jedinečný chuťový profil, který si oblíbily celé generace.

Koktejly z ginu Tanqueray

Gin Tanqueray si můžete vychutnat mnoha různými způsoby. Můžete si ho vychutnat samostatně nebo s míchanými nápoji, jako je tonik nebo sodová voda. Je také ideálním základem pro gin s tonikem nebo martini. Pokud hledáte klasický gin s jemnou a aromatickou chutí, pak je Tanqueray ideální volbou.

Koktejly gin Tanqueray

Mezi naše oblíbené koktejly s ginem Tanqueray patří např .

Gin s tonikem

  • Klasický gin s tonikem je dokonalým způsobem, jak si vychutnat gin Tanqueray. Stačí přidat odměrku ginu do sklenice s tonikem a ozdobit plátkem limetky

Martini

  • Martini připravené z ginu Tanqueray je.. jemné, sofistikované a jednoduše lahodné. K přípravě stačí přidat do šejkru naplněného ledem jednu odměrku ginu. Pak přidejte špetku vermutu a dobře promíchejte. Přeceďte do vychlazené sklenice a ozdobte olivou nebo citronovou kroucenkou

Gin fizz

  • Gin fizz je dokonalý letní koktejl. Připravíte ho tak, že do šejkru naplněného ledem přidáte odměrku ginu, šťávu z poloviny citronu a lžičku cukru. Dobře protřepejte a přeceďte do sklenice. Dolijte sodovou vodou a ozdobte plátkem citronu.

Druhy ginu Tanqueray

Zde si představíme druhy ginu Tanquery, které můžete lehce zakoupit v Českých eshop s alkoholem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tanqueray No. Ten

  • je speciální malosériový gin destilovaný pouze z těch nejlepších rostlinných ingrediencí včetně jalovcových bobulí, koriandru a lékořice. Výsledkem je jemný a aromatický gin, který si můžete vychutnat s tonikovou vodou a plátkem limetky. Tanqueray No. Ten je dokonalým destilátem pro každou příležitost.

 

 

 

 

 

 

Tanqueray Malacca Gin

  • limitovaná edice ginu, která zrála v dřevěných sudech, aby získala jedinečný chuťový profil. Je ideální k samostatnému popíjení nebo k přípravě koktejlů.

Tanqueray Rangpur

  • je limitovaná edice ginu s příchutí limetek Rangpur. Tyto limetky dodávají ginu pikantní a osvěžující chuť, kterou si můžete vychutnat samostatně nebo v Gin & Tonic. Tanqueray Rangpur je dokonalý alkohol pro každou příležitost.

 

 

 

 

 

 

Tanqueray Flor de Sevilla

  • je lahodný gin s příchutí sevillských pomerančů. Tyto pomeranče dodávají ginu pikantní a svěží chuť, kterou si můžete vychutnat samostatně nebo v koktejlech. Tanqueray Flor de Sevilla je dokonalým destilátem pro každou příležitost.

Jak vidíte, k dispozici je několik různých druhů ginu Tanqueray, z nichž každý má svou jedinečnou chuť. Ať už hledáte klasický London dry gin, nebo něco s větší příchutí, Tanqueray je pro vás ideální lihovinu.

 

Podobné příspěvky