Větrný tunel simulátor volného pádu

Větrný tunel simulátor volného pádu

Pro záznam jsem vyskočil ze skutečného letadla z 4 000 metrů nad zemí. Byl to vzrušující (a děsivý) zážitek a jsem velice rád, že jsem si tuto položku ze svého seznamu dobrodružství, které chci během svého života zažít, mohl splnit ještě jako mladý, jelikož v nyní bych skok z letadla zřejmě nezvládl. Jsem ovšem rád, že si mohu svůj zážitek zopakovat, a to v simulátoru volného pádu ve větrném tunelu.

Co je to větrný tunel?

Simulátor volného pádu získává popularitu po celém světě jako rekreační činnost, protože je to způsob, jak porazit gravitační síly ve skleněné uzavřené komoře, která má svislý větrný sloupec, který čerpá vzduch rychlostí 200 km/h. Tyto komory se nazývají větrný tunel a pomáhají simulovat zážitek ze seskoku – bez nutnosti vyskočit z letadla! Protože vzduch proudí vzhůru vysokou rychlostí, umožňuje vám létat a vznášet se ve větrné komoře vybavené bezpečnostní sítí pod ní.

Na rozdíl od venkovního parašutismu nezávisí na ročním období ani na počasí, protože je vše prováděno uvnitř. Slunce, sníh nebo déšť vás nemohou zastavit v létání!

Dojem
Navíc to může vyzkoušet téměř každý, od začátečníků až po zkušenější, mladé nebo staré.

Větrný tunel simulátor volného pádu

Co můžete očekávat od zážitku z větrného tunelu?

Jediné, co do větrného tunelu potřebujete, je sportovní oblečení.

Co se týče vaší první simulace volného pádu, tak doporučuju zvolit kratší časový limit. Po prvním letu se můžete vždy přidat ke svému času, ale mějte na paměti, že pár minut je ve větrném tunelu opravdu dlouhá doba, protože to vyžaduje hodně svalové energie.

Poprvé jsem zkusil jen dva 1minutové “seskoky“, ale další den mě stejně tělo poměrně bolelo z námahy. Ano, má kondice není zrovna ideální! Příště jsem vyzkoušel opět 2 kola, tentokrát ovšem po 5 minutách. Po tomto výkonu jsem cítil únavu jako po celodenním výšlapu.

Takže, jak to všechno vlastně probíhá?

Zpočátku bylo vznášení na jednom místě složité, ale brzy jsem byl schopen usměrnit svůj pohyb bez větších problémů.

Poté, co si vyberete délku vaší první simulace, získáte svou letovou výstroj – letecký oblek, který si oblečete na vaše sportovní oblečení, helmu a ochranné brýle. Před letem jsou také uvedeny instrukce týkající se technik udržování správné polohy těla a nezbytného znakového jazyka pro dorozumívání. Navíc, s největší pravděpodobností před vámi, budete moci sledovat další letce uvnitř tunelu, takže uvidíte, jak vypadá gestikulace a držení správné polohy v praxi. Pak je čas létat!

Poté, co mě instruktor zavedl ke dveřím větrného tunelu, jen jsem složil ruce na mou hruď, uvolnil se a naklonil se dopředu skrz dveře. Držel mě, protože trvalo nějakou dobu, než jsem našel rovnováhu, ale nakonec mě mohl pustit a já se vznášel ve větrném tunelu úplně sám.

Zpočátku bylo vznášení na jednom místě složité, ale brzy jsem byl schopen usměrnit svůj pohyb bez větších problémů. S většími zkušenostmi můžete v tunelu zkoušet různé zábavné manévry, nicméně neočekávejte, že při své první zkušenosti zvládnete nějaké složitější manévry!

Neexistuje nic takového jako pocit, že můžete létat, a tak jsem se cítil po mém zážitku z vnitřního seskoku. Pokud jste vždy chtěli seskočit, ale měli byste strach z výšek nebo nervozity při pomyšlení na volný pád, začněte letem ve větrném tunelu. Nikdy nevíte, možná vám to dá odvahu vyzkoušet seskok z letadla.

Podobné příspěvky