Recenze Verticon Karlos Vemola

Verticon recenze a zkušenosti

Hledáte stále něco nového, co by vás ve světě sportu posunulo na vyšší úroveň? V době, kdy je většina posiloven a podobných zařízení zavřená, nezbývá, než vsadit na co nejkompaktnější a přitom maximálně účinné trenažery, vhodné i pro použití v malých prostorách našich domů a bytů.

A jedním z nich je i Verticon. Jak vám může napovědět jeho jméno, jde o domácí lezecký trenažer a stepper 2v1. Jeho používáním se zařadíte mezi milovníky světově populárních trenažerů, perfektních nejenom pro budování kondice, ale také pro spalování tuků. A aby toho nebylo málo, efektivně šetří také vaše klouby. A trénovat budete po boku těch nejlepších. Tuto horkou novinku na českém trhu si totiž oblíbil třeba i Karlos „Terminátor“ Vémola.

S důrazem na HIIT trénink a další moderní způsoby fitness

Hodí se zejména pro bojové sporty, crossfit kolektivní cvičení nebo třeba na populární a velmi účinný HIIT trénink.

Nezáleží na tom, zda potřebujete snížit váhu, posílit svou kondici nebo „jen“ celkově procvičit a potrénovat tělo. Verticon si se vším poradí na jedničku. Používat ho mohou lidé s různou výškou a skvěle se uplatní všude tam, kde je třeba vybudovat kondiční zázemí pro bojové sporty, crossfit kolektivní cvičení nebo třeba na populární a velmi účinný HIIT trénink. Sami si můžete zvolit intenzitu zátěže i druh preferovaného tréninku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený inSPORTline (@insportlinecz)

TIP
Je to velmi jednoduché. A jako bonus získáte i možnost nákupu nejrůznějších doplňků, které váš každodenní tvrdý trénink učiní ještě pestřejším a zajímavějším

3 různé úrovně pro vaši spokojenost

Verticon je k sehnání hned ve třech verzích: Verticon inSPORTline Home, Verticon inSPORTline Club a Verticon inSPORTline Profi.

Za tímto lezeckým simulátorem stojí inSPORTline a díky tomu je připraveno něco opravdu pro každého. Vyberou si tak absolutní začátečníci, poloprofesionální nadšenci i fajnšmekři, kteří sportem doslova žijí (jako třeba Karlos „Terminátor“ Vémola). Verticon je k sehnání hned ve třech verzích:

 • Verticon inSPORTline Home
 • Verticon inSPORTline Club
 • Verticon inSPORTline Profi
Seznámíme vás postupně s výhodami každé z nich. Už předem vám však můžeme zaručit, že vám všechny jednotlivé modely zprostředkují komplexní a velmi intenzivní workout určený pro celé tělo, a to se značným důraz na CORE alias klíčové svalstvo. Využijete je při intervalovém tréninku i oblíbených HIIT programech. A vsadíte-li na modely s postranními madly, pak ho bez potíží využijete i jako šikovný stepper.

Výhody Verticonu ocení vaše kondice i klouby

Základem je klouzavý pohyb a ten správný náklon konstrukce. Obojí najednou šetří vaše klouby a zároveň sází na maximální zátěž podle vašich možností.

Použití všech modelů je velmi jednoduché Stačí jen nastoupit a začít „šplhat.“ Není nutné nic nastavovat a samotný přístroj nepotřebuje ani žádné napájení, takže ho v domě můžete postavit opravdu kamkoliv. A intenzita cvičení? Tu si velmi snadno určíte sami, a to jednoduše tím, jak rychle se budete pohybovat. Kdykoliv tak můžete zvolnit a odpočinout si nebo si naopak dát pořádně do těla. Opravdu pokročilé varianty vám pak umožní zátěž regulovat i uměle.

A jak to celé funguje? Základem je klouzavý pohyb a ten správný náklon konstrukce. Obojí najednou šetří vaše klouby, a přitom vám dává příležitost si sáhnout doslova až na dno svých sil – pokud tedy budete chtít.

 

TIP
Ve hře tedy není jen posílení svalů, ale i celkové zlepšení výdrže a kondice. A jako bonus je takto intenzivní pohyb i nepostradatelný pro rychlé a efektivní spalování kalorií, takže se perfektně hodí všem, kdo chtějí něco zhubnout.

Mohlo by vás zajímat:

Válí se vám doma lezecké vybavení? Vyměňte ho za revoluční stroj

Všechny modely vám umožní změnit výšku úchopů a ty pokročilejší umí totéž dokonce i se šlapátky.

O běhu se říká, že patří mezi nejpřirozenější pohyby, které můžeme vykonávat. A lezení je vlastně úplně to samé. V pravěku by se bez něj lidé při zdolávání nejrůznějších terénních překážek jednoduše neobešli. Tak proč se k němu nevrátit? Opět cvičíte jen se svojí váhou – respektive cvičíte vždy proti ní (jen u velmi pokročilých strojů můžete s tou veličinou hýbat i uměle). Nemůžete se tedy přetížit ani si nijak ublížit (pokud se tedy nebudete snažit překonat své přirozené hranice „na sílu“). Ovšem zatímco šplhání na lezecké stěně v sobě nese značné riziko nepříjemných nárazů (a navíc si ji jen stěží pořídíte domů), lezecký trenažer Verticon v sobě žádné takové nebezpečí neskrývá.

„Tenhle ultimátní „bad boy“ Verticon ti udělá svaly i tam, kde si je nikdy neměl. Je nekompromisní, a pokud ideální spalování, tak jedině na Verticonu,“ nechal se na Instagramu slyšet špičkový zápasník MMA Karlos „Terminátor“ Vémola.
Karlos „Terminátor“ Vémola
 Karlos „Terminátor“ Vémola

Používání střídavého pohybu způsobuje, že se prakticky ve cvičení nezastavíte – tedy pokud sami nebudete chtít. A velmi snadno si uzpůsobíte i rychlost a další faktory. A snadno si ho rovněž personalizujete. Všechny modely vám umožní změnit výšku úchopů a ty pokročilejší umí totéž dokonce i se šlapátky. Verticon si tak snadno přizpůsobíte přesně svým potřebám. Žádné proporce postavy tak nebudou překážkou a jeden stroj tedy mohou využívat všichni dospělí (a leckdy i dospívající) členové rodiny. Jde tak o investici, která se vám opravdu rychle vrátí.

4 důvody, kvůli nimž se pořízení Verticonu opravdu vyplatí

V jednom balení dostanete pomocník pro boj s kaloriemi, stroj na němž si můžete dát pořádně do těla, trénink bez jakýchkoliv nárazů a především malé rozměry.

Ještě před tím, než si všechny modely od inSPORTline představíme, zopakujeme si ještě, proč se rozhodně vyplatí do nich investovat. Nemáte rádi dlouhé čtení? Sestavili jsme pro vás čtyři základní body, které jednoduše říkají ANO.

Malé rozměry jako hlavní výhoda

Nezáleží na tom, jak malý byt máte. Verticon od inSPORTline není žádné monstrum, o které budete zakopávat doslova na každém kroku. Tyčí se totiž do výšky, takže si své místo snadno nejsou třeba v nevyužívaném rohu obývacího pokoje nebo dokonce v ložnici. A pokud jej budete chtít přemístit, rozhodně na to nebudete potřebovat „těžkou váhu.“

A úsporný je i po jiné stránce: slouží totiž doslova jako trenažer dva v jednom. Jde sice o simulátor lezení, ale pokud zrovna budete potřebovat pro své ruce trochu toho odpočinku, umožní vám věnovat se jen práci nohama. Domů si tak zároveň pořídíte i vertikální stepper, který vám ovšem oproti klasickým modelům umožní nohy mnohem volněji ohýbat v kotnících. Jakmile jednou tohle „stepperování“ zkusíte, už nikdy se nebudete chtít vrátit zpátky.

 

Celý trénink absolvujete bez jakýchkoliv nárazů

Potřebujete šetřit své klouby? Ať už jde oběhání na běžeckém páse nebo o zvedání činek, nikdy se menším či větším nárazům nevyhnete. V tomto ohledu představuj Verticon doslova malou revoluci. Celý pohyb je maximálně plynulý – a to díky konstrukci se sklonem 75°a použití klouzavého pohybu. Jestliže trpíte problémy s klouby a dělá vám problémy nárazový trénink, pak si Verticon určitě oblíbíte.

TIP
Verticon je vhodný pro všechny, kterým nevyhovuje nárazový trénink.

Když si potřebujete dát pořádně do těla

Protože se snažíme rovnoměrně posílit celé CORE, často si tréninky nadměrně prodlužujeme jednoduše tím, že trénujeme zvlášť jednotlivé svalové skupiny. Ovšem Verticon vám v tomto ohledu dokáže ušetřit pořádné množství času. Core, paže, hýždě, lýtka – to všechno posílíte. Zbývají tedy víceméně jen svaly na krku, ale to už je trochu jiný příběh 🙂

Pomocník, díky němuž pořádně zatočíte s kaloriemi

Snažíte se zhubnout nebo si jednoduše dopřáváte dobré jídlo a nechcete, aby to na vaší postavě bylo znát? Pak se vám i tady stane Verticon perfektním pomocníkem. Klíčem k jeho tajemství je kombinace kardia a silového cvičení v tom správném poměru. A to zároveň! Krev se vám rozproudí opravdu téměř okamžitě a spolu s tím přijde ke slovu i spalování kalorií. Ještě nikdy to nebylo jednodušší.

Sečteno a podtrženo – Verticon od inSPORTline vám nabídne pořádný trénink celého těla s libovolnou volbou zátěže, v případě potřeby se promění ve stepper, zatočí s přebytečnými kaloriemi a vejde se opravdu, ale opravdu kamkoliv. Co víc si přát.

Zajímá vás, jak se se Verticonu trénuje? Co všechno vám nabídne a co od něj vlastně čekat? Podívejte se na video, jež vydá za celý článek.

Seznamte se se třemi variantami populárního Verticonu

Zhlédli jste se v našich tipech? Zjistěte, jaký Verticon si vybrat tak, aby pro vás cena, kvalita a dosažené výsledky stály v co nejlepším poměru. Nemá totiž cenu zbytečně investovat do příliš složitého modelu ani se z neznalosti rozhodnout pro nižší stupeň výkonnosti, který však vaši kondici nikam neposune.

Vsadit můžete hned na tři modely:

 • Verticon inSPORTline Home
 • Verticon inSPORTline Club
 • Verticon inSPORTline Profi
A jaké jsou mezi nimi rozdíly? Pojme si je porovnat od toho nejjednoduššího k nejvýkonnějšímu.

Recenze Verticon Karlos Vemola

Verticon inSPORTline Home

K odlehčení kloubů přispívá samotná konstrukce, jež je navíc nakloněna do 75° úhlu.

Absolutní základem nabídky je Verticon inSPORTline Home. Jde o opravdu unikátní trenažer s nímž se vám bude dařit spalovat kalorie doopravdy jedna radost! A nezáleží na vaší výšce, váze, věku ani dosavadní zkušenosti s lezením.

Můžete na něm jednoduše „šplhat“ anebo madla pro ruce zafixovat a jako na stepperu jenom šlapat. Volba je na vás. Postranní madla se u Verticonu inSPORTline Home bez nadsázky po všech stránkách osvědčí i jako oblíbený klasický stepper. Ovšem chcete-li perfektně procvičit veškeré svalstvo a zapracovat svém CORE alias na zpevnění středu těla, pak byste na úchopy rozhodně zanevřít neměli. A aby toho nebylo málo, můžete si je nastavit tak, aby jednoduše vyhovovaly výšce vaší postavy. Stačí k tomu jeden pohyb, tedy nic složitého.

A jak je to s intenzitou cvičení? Tu si nastavujte sami rychlostí pohybu. A pro fanoušky opravdu velkých výzev je připraveno možnost posunutí zátěžového kolečka až o 8 úrovní.

 

TIP
A na co se ještě těšit? Třeba na krásně plynulý a především tichý chod, a to díky magnetickému brzdnému systému. Ten vám zároveň pomůže eliminovat všechny nepříjemné nárazy a vy tak nebudete muset své klouby namáhat zdaleka tolik. K odlehčení kloubů přispívá i samotná konstrukce, jež je navíc nakloněna do 75° úhlu. Jde o onen rozhodující detail, který vám zaručí, že vždy cvičíte v té správné a optimální poloze.

A délka kroku? U Verticonu inSPORTline Home na ni máte přibližně 50 cm ovšem nakonec vždy záleží na tom, jak moc do nich budete chtít šlápnout. A nechybí ani přehledný jednoduchý displej, jež vám okamžitě ukáže základní údaje o vašem tréninku. A lze také pohodlně přepínat mezi jednotlivými hodnotami – a to díky pouhému stisknutí tlačítka. A co je k mání?

 • Doba trvání tréninku,
 • rychlost,
 • uražená vzdálenost,
 • přibližný počet spálených kalorií
 • a samozřejmě také počet kroků.
Po tréninku je také možné Verticon inSPORTline Home jednoduše přesunout na úplně jiné místo, a to prostřednictvím praktických koleček! Poradí si s ním tedy bez potíží i ženy. Z dalších parametrů se vám určitě bude hodit i výška nástupu 18 cm, systém vyrovnání nerovností a maximální nosnost 136 kg.

Výhody Verticon inSPORTline Home v kostce

Verticon inSPORTline Home pořídíte aktuálně za 24 690 Kč.

Podívejme se ještě na jednotlivé parametry, jež by měly při vašem výběru rozhodně hrát hlavní roli

Dostupné parametry:

brzdný systém: magnetický

ovládání zátěže: manuální

počet stupňů zátěže: 8

výška nástupu: 18 cm

rozměry pedálů: 11 x 11 cm

sklon: 75°

manuální program: ano

počet programů: 0

přijímač hrudního pásu: ne

hrudní pás součástí balení: ne

transportní kolečka: ano

systém vyrovnání nerovností: ano

celkové rozměry: v235 cm x š80 cm x d109,4 cm

šířka zadní základny: 62 cm

vzdálenost základen: 103 cm

maximální nosnost: 136 kg

hmotnost: 32,5 kg

zdroj napájení: 2x AAA baterie

kategorie: HC (dle EN 957)

použití: domácí

Jde o absolutní základ pro všechny, které tento způsob tréninku zaujal a rádi by si domů pořídili skutečně profesionální stroj pro procvičení celého těla, spálení kalorií i zvýšení celkové kondice bez zvýšené zátěže na klouby.

Verticon inSPORTline Club

Liší se zejména délka kroku . Na každý teď dostanete rozmezí přibližně 54 cm. Ovšem nakonec záleží jen na vaší chuti a výdrži.

Střední kategorii domácích Verticátorů představuje Verticon inSPORTline Club. Je navržen opravdu poctivě a robustně. Jeho ocelový rám si poradí i s vysokou zátěží, aniž by vás přitom jakkoliv omezoval.

Záleží pouze na vás, jak rychle na stroji „šplháte“ – čím víc přitvrdíte, tím více do těla si dáte. Nečeká na vás vůbec žádný displej, žádné složité nastavování ani nic podobného Chcete limit k překonání? Bude jím jen a pouze vaše vlastní výdrž!

A jak se Verticon inSPORTline Club liší od modelu Verticon inSPORTline Home? I jeho konstrukce je nakloněna o 75° – opět kvůli vašim kloubům, na něž je v této poloze vyvíjen jen minimální tlak. Liší se ovšem délka kroku. Na každý teď dostanete rozmezí přibližně 54 cm. Ovšem nakonec záleží jen na vaší chuti a výdrži. Nemusíte těchto možností využít na maximum – nebo naopak můžete.

 

TIP
Tenhle šikovný pomocník se hodí jak pro HIIT trénink, tak i na účinné rozehřátí vašich svalů před cvičením. A stejně jako předchozí model můžete i Verticon inSPORTline Club díky postranním madlům proměnit v šikovný stepper a šlapat pouze nohama.

Nechybí ani možnost nastavení výšky úchytů, praktický systém určený pro vyrovnání nerovností podlahy nebo náhradní prodloužené rukojeti pro ještě větší komfort ze cvičení. Snadno si tak Verticon inSPORTline Club zcela přizpůsobíte svým potřebám. A dozajista oceníte také výšku nástupu 25 cm, velkorysé rozměry pedálů 11 x 11 cm, systém vyrovnání nerovností a maximální nosnost 150 kg.

Verticon inSPORTline Club pořídíte aktuálně za 34 990 Kč.

A jak vypadají parametry? Posuďte sami:

brzdný systém: řetězový se zátěžovým kolem

výška nástupu: 25 cm

rozměry pedálů: 11 x 11 cm

sklon: 75°

počet programů: 0

přijímač hrudního pásu: ne

hrudní pás součástí balení: ne

transportní kolečka: ne

systém vyrovnání nerovností: ano

celkové rozměry: d 109,5 x š 105 x v 242,2 cm

maximální nosnost: 150 kg

hmotnost: 127 kg

kategorie: SC (dle EN 957)

použití: klubové, domácí

Nákupem Verticon inSPORTline Club získáte o něco větší možnosti, než u podobného modelu, určeného jen pro domácí použití. Obejde se však zcela bez jakékoliv elektroniky. Získáte tak poctivý a ničím nerušený workout.

Verticon recenze

Verticon inSPORTline Profi

Oceníte zejména nastavení pro jinou výšku a proporce různých uživatelů. Úchopy tak nabízejí hned čtyři různé výšky.

A na závěr jsme si nechali skutečnou lahůdku pro všechny, kdo tréninky doslova žijí. Ano, právě Verticon inSPORTline Profi je tou parádní peckou, na které trénuje i bojovník MMA Karlos „Terminátor“ Vémola. Jde o profesionální lezecký trenažer, jenž vás zaujme svou opravdu vysokou nosností, libovolně nastavitelnou zátěží, jež se vám maximálně přizpůsobí a také perfektně navrženým programem speciálně určeným pro intervalové tréninky! Potěší vás i jeho tichý chod a a fakt, že ho v případě potřeby využijete i jako jednoduchý stepper.

I na tomto šikovném pomocníkovi si intenzitu cvičení si určujete zcela sami rychlostí svého pohybu. Ovšem hledáte-li ještě větší výzvu, pak vám ji Verticon inSPORTline Profi zajistí jednoduše tím, že vám umožní navýšit nastavený odpor pomocí jednoduše dosažitelného regulačního kolečka. A aby toho nebylo málo, přidá oproti svým poloprofesionálním bratříčkům ještě i kompaktní ovládací panel, na němž si můžete pohodlně nastavit i několik programů. Lze se spolehnout na ty přednastavené, nebo vsadit na tvorbu vlastního intervalového programu.

 

TIP
A jako bonus získáte díky magnetickému brzdnému systému nádherně krásně tichý a plynulý chod trenažeru. A samozřejmě tak při tréninku nedochází ani k žádným nežádoucím nárazům, jež by až příliš zatěžovaly vaše klouby. A k tomu přispívá opět i konstrukce navržená do 75° úhlu.

A co je ještě k mání? Určitě nastavení pro jinou výšku a proporce různých uživatelů. Úchopy tak nabízejí hned čtyři různé výšky a s přesunem Verticon inSPORTline Profi vám pomohou praktická kolečka! Ke slovu přijde šikovný přijímač hrudního pásu (pás si musíte dokoupit sami), systém vyrovnání nerovností a úžasná maximální nosnost 170 kg.

Verticon inSPORTline Profi pořídíte aktuálně za 97 990 Kč.

Vyberte si podle parametrů:

brzdný systém: magnetický

ovládání zátěže: manuální

počet stupňů zátěže: plynulá regulace zátěže

sklon: 75°

manuální program: ano

počet programů: 3

přijímač hrudního pásu: ano

hrudní pás součástí balení: ne

transportní kolečka: ano

systém vyrovnání nerovností: ano

celkové rozměry: v237 cm x š92 cm x d126 cm

maximální nosnost: 170 kg

hmotnost: 170 kg

zdroj napájení: 2x AA baterie

kategorie: SC (dle EN 957)

použití: profesionální, klubové, domácí

S nákupem Verticon inSPORTline Profi tak získáte to nejlepší, co je na trhu s Verticátory aktuálně k dostání. Lezecký trenažer si snadno přizpůsobíte svým požadavkům a přáním a využívat ho mohu i jiní členové domácnosti nebo nadšenci pro fitness.

Proč si pořídit Verticator od inSPORTline

Je vaším cílem hubnutí, celkové pozvednutí kondice a v neposlední řadě také posílení kardiovaskulárního systému? Verticátor je pro tento účel perfektní, a pokud si ho navíc zakoupíte na stránkách inSPORTline, získáte celou řadu výhod. Mezi ty největší patří:

 • Servis u zákazníka
 • Doprava zdarma
 • Rozšířená záruka 10 let u vybraných modelů
 • Garance vrácení peněz
 • + dárek 1-3 měsíce členství v Gymbee.cz

Pokud tedy stále ještě váháte, přestaňte s tím. Verticátor je báječným doplňkem pro každou domácí i profesionální posilovnu jednoduše proto, že procvičí svaly prakticky celého těla – od CORE až po ruce a nohy. A v případě potřeby se s z něj může stát i šikovný stepper a nezabere příliš mnoho místa. Tolik výhod v jednom balení najdete opravdu jen málokde.

 


Podobné příspěvky