AirBike recenze a zkušenosti

AirBike recenze a zkušenosti

AirBike recenze a zkušenosti

Zajímají vás inovace ve světě sportu? A co takhle kolo s automaticky se zvyšující zátěží podle vaší aktuální kondice a výkonu? Přesně takový je AirBike, který si navíc vystačí jen s prostorem vašeho obýváku. Nemusíte ho brát nikam do přírody ani spoléhat na přízeň počasí.

Airbike recenze a zkušenosti

Není divu, že v poslední době tento přístroj doslova dobývá domácí posilovny a kondiční místnosti. Můžete ho používat třeba při sledování svého oblíbeného seriálu, odskočit si k němu od pracovního stolu nebo ho volit jako alternativu pro dny, kdy podmínky venku neumožňují plnohodnotnou a bezpečnou sportovní zátěž.

Airbike recenze a zkusenosti

AirBike – co to vlastně je

Znát ho můžete také pod názvem Assault bike nebo vzduchové kolo.
 Laicky řečeno – jde o kolo, kde se odpor zvyšuje podle vámi vyvíjeného tempa.  Čím rychleji tedy jedete, tím je šlapání a tahání obtížnější. Jeho tajemstvím je zabudovaný ventilátor se širokými lopatkami. Díky němu vzniká při šlapání dynamický odpor vzduchu, který si vy sami regulujete tím, jak moc se do cvičení opřete. To je zkrátka sen každého, kdo rád překonává svoje limity a snaží se dosáhnout vytyčených cílů.

Navíc má AirBike vždy vestavěna i madla, díky nimž zapojujete při cvičení ruce, takže posilujete komplexně opravdu celé tělo. A to třeba i při intervalovém tréninku.

Měli byste vědět:
AirBike klade při procvičení rukou důraz zejména na prsní a tricepsový sval.
AirBike recenze a zkušenosti
Recenze Airbike insportline

AirBike od inSPORTline – recenze

Dnes jsme si pro recenzování vybrali model, vhodný pro všechny sportovní nadšence ze stránek inSPORTline.cz. AirBike inSPORTline Lite vás kromě již zmíněných výhod potěší i mnoha dalšími vychytávkami.

Zamilovali jsme si zejména jeho plynulost, za níž je zodpovědný vzduchový brzdný systém. Jinými slovy, není nutné jakkoli nastavovat stupeň zátěže při tréninku – ventilátor a jeho šikovně nastavené široké lopatky se o vše postarají. Přechody jsou hladké a stupeň zátěže zvolna stoupá a klesá přesně podle vašeho tempa.

Výsledky lze lehce kontrolovat na přehledném LCD displeji, jež se snadno ovládá i při samotném tréninku. Nemusíte zcela zastavovat, jako u mnoha jiných sportovních trenažérů. Mimochodem, displej je napájen dvěma AA bateriemi, při běžné zátěži však vydrží opravdu dlouho.

AirBike inSPORTline Lite – parametry a doporučení

AirBike inSPORTline Lite obsahuje i šikovný systém pro vyrovnání nerovností podlahy, který se stará o vaše pohodlí i bezpečí.

Tváří modelu AirBike inSPORTline Lite je Attila Végh, šampion MMA. „Překonat sám sebe a zvítězit nad svou vůlí“ – to je jeho heslo. A nepřekvapí proto, že právě jemu je dynamicky se zvyšující zátěž na AirBike inSPORTline Lite tak sympatická. Žádná omezení, žádné limity – jen vy a vaše chuť do pořádné posilovací práce.

Tento AirBike nabízí také hned šest přednastavených programů, zátěžové kolo o váze 4,5 kg a nosnost 135 kilogramů. U maximální výšky cvičence je pak uvedena doporučená hodnota 190 cm.

Měli byste vědět:
Měli byste vědět: Pří nákupu v e-shopu Insportline.cz se aktuálně můžete těšit z výhodné ceny, prodloužené desetileté záruky a dopravy až k vám domů zcela zdarma!

Ideální pomocník pro intervalové tréninky

U Airbiku se stačí jednoduše posadit a šlapat. Žádné další programy pro HIIT nejsou potřeba.
 Díky komplexnosti tohoto domácího pomocníka zvládnete i účinné intervalové tréninky.  Správný posed zajistí polohovatelné a ergonomicky tvarované sedlo. K přesunu po domácí posilovně pak slouží praktická zabudovaná kolečka. A opravdu je využijete, vždyť přístroj váží 40,6 kg. Nemusíte se však bát. Jejich součástí je i praktický brzdný systém, který AirBike spolehlivě ukotví na místě, a to samozřejmě bez poškození podkladu.

Airbike insportline

Měli byste vědět:
Maximální možná hmotnost AirBike inSPORTline Lite je (po sečtení maximální nosnosti a jeho vlastní váhy) 175,6 kg.

Po celou dobu šlapete proti větru, o což se stará zabudovaný 4,8 kg vážící kovový ventilátor. Čím více se do svého Airbiku opřete, tím větší odpor vzduchu vám na oplátku vrátí. Ovšem chcete-li trénovat pouze nohy a ruce nechat na chvíli odpočinout, není to problém. Pohyblivá ramena stačí jednoduše vyřadit z činnosti zajišťovacím kolíkem. Pro komplexní posílení celého těla však doporučujeme spíše úplný trénink. Když už tuto možnost intenzivního cardio workoutu se zapojením celého těla máte, byla by opravdu škoda ji nevyužít.

Vhodná  dieta také pomáhá na cestě k vytoužené postavě.

Přečtěte si něco o dietě ketomix zde.

Jednoduchost, která snižuje cenu

Také vám u moderního fitness vybavení vadí nejrůznější zbytečnosti v podobě USB nebo audiovstupů? Tak u AirBike inSPORTline Lite je rozhodně nehledejte. A v základní výbavě není ani snímač tepové frekvence. Pokud byste přesto o tuto funkci stáli, stačí si dokoupit hrudní pás, který vám tep změří.

A velkou péči věnovali jeho tvůrci i sedlu. A to i přesto, že velkou část svého tréninku budete trávit vestoje a maximálně zabírat nohama. Pokud si však přece jen budete chtít odpočinout, nic vám v tom nebrání. Vestavěné sedlo lze výškově nastavit.

Airbike Insportline

AirBike vs. rotoped – proč si připlatit za kvalitu

Mezi nesporné výhody použití AirBike patří i zabudované chlazení. Proud rozvířeného vzduchu vás příjemně osvěží a dodá energii na spoustu dalších minut cvičení.

Pokud po přečtení toho všeho stále ještě uvažujete, jestli byste podobného efektu nedosáhli jen za použití obyčejného (a samozřejmě levnějšího) rotopedu, podívejte se na naše srovnání. Rotoped procvičuje pouze dolní polovinu těla. Ruce jednoduše položíte na řídítka a necháte je tam. A chcete-li regulovat odpor, musíte na to jít ručně nebo zvolit některý z přednastavených programů, jež však nemusí vašim aktuálním potřebám plně odpovídat. Ne vždy jsou navíc tyto přechody plynulé a příjemné. A nakonec vždy dosáhnete té nejvyšší hranice zátěže, kterou vám přístroj nedovolí překročit.

Nic z tohoto se vám ovšem u AirBike inSPORTline Lite stát nemůže. Prostor ke zlepšení je tu vždy – bez ohledu na to, zda se vejdete do tabulek, určených pro běžné milovníky fitness nebo ne. Každý den můžete jen na maximum, aniž by vás cokoli omezovalo

Hlavní výhody použití AirBike

Chcete soupis všech pozitiv pěkně uceleně a v kostce? Pak jste tady správně. Podle nás vypadá hlavní seznam výhod takto:

  • Zapojení mnoha svalových skupin po celém těle
  • Absolutně žádný limit – vyjma vaší vlastní výdrže.
  • Rychle spalování nechtěných kalorií.
  • Cvičení šetrné pro klouby.

Když chcete procvičit celé tělo  Adaptivní zvyšování zátěžového postupně podle vašich vlastních možností vám dovolí šlapat až do bodu, kdy už opravdu nebudete moci.  Neexistuje žádný spínač, který by se sepnul a omezil maximální rychlost kola apod. Trénink je také velmi intenzivní. Těšit se můžete zejména na procvičení čtyřhlavých stehenních svalů a kompletně celých rukou. Stranou však nezůstanou ani svaly na zádech, břiše, hrudníku a dokonce ani ty šikmé, jež se jinak při běžných typech cvičení procvičují jen těžko.

AirBike recenze a zkušenosti

Můžete překonat své vlastní limity

Díky přehlednému display uvidíte, jak si aktuálně vedete. Zapište si své hodnoty a pokuste se je překonat. A jakmile se vám to povede, bude pro vás mít AirBike inSPORTline Lite okamžitě připravenou další výzvu. Kolik jich pokoříte během jednoho jediného tréninkového dne?

Přebytečné kalorie už nemají šanci

Trénink, při kterém rovnoměrně namáháte horní i spodní polovinu těla, je pro spalování kalorií ideální. Takže pokud se rychle potřebujete zbavit nevzhledných špíčků nebo energie z rodinného oběda u babičky, je AirBike inSPORTline Lite vážně perfektní volbou.

Cvičení, které šetří vaše klouby

Na co je tahle část lidského těla nejcitlivější? Hádáte správně – na nárazy. Rovnoměrný přechod mezi jednotlivými stupni zátěže (pokud se tomu tak u tohoto stroje dá říkat) vás však v tomto ohledu nijak nezatíží. Cvičení na AirBike si tak můžete dopřát i v případě, že jsou pro vás jiné sportovní směry tabu.

Ovšem ani svaly nejsou opomíjeny. AirBike vám dá příležitost na nich maximálně zapracovat a vypracovat je. Zvláště, budete-li jízdu na něm kombinovat i s některými dalšími technikami z domácí posilovny.

AirBike inSPORTline Lite – shrnutí recenze

Pozitiva:

  • Zapojení mnoha svalových skupin po celém těle
  • Absolutně žádný limit – vyjma vaší vlastní výdrže.
  • Rychle spalování nechtěných kalorií.
  • Cvičení šetrné pro klouby.

Negativa:

  • vyšší cena, není-li AirBike inSPORTline Lite právě v akci
 Na závěr se také hodí připomenout, že AirBike inSPORTline Lite není žádný rotoped, ale opravdu univerzální stroj, který by neměl chybět v žádné domácí posilovně ani fitness centru.  Procvičíte svaly v horní i dolní části těla a svůj limit si nastavíte přesně tak, jak potřebujete. Vaším protivníkem bude síla větru, jež však dokáže během cvičení i příjemně osvěžit.

Airbike recenze

Silný proud vzduchu vás donutí překonat vaše osobní hranice a to bez odpočinku, pokud si ho tedy vy sami nedopřejte. Trénovat můžete, jak dlouho chcete a to třeba i v režimu HIIT, s nímž vám pomůže i několik přednastavených programů. A v neposlední řadě jde o ověřený stroj s mnoha pozitivními recenzemi. Už víte, kdy k nim přidáte tu svou?

Aktualita:
Podle reakcí uživatelů jsme zjistili, že se na přehlednosti LDC displeje tak úplně neshodneme. Pro úplnost tedy doplňujeme, že pokud zatím nemáte s užíváním podobných technických hračiček žádné zkušenosti, může vám zpočátku přijít AirBike inSPORTline Lite trochu nepřehledný. Pár dní praxe to však určitě spraví.

Overall
4.5

Shrnutí

⭐Posílení vrchní části těla

⭐Intervalový trénink

⭐Pohodlné sedlo

 

Podobné příspěvky