Elektrický skejt

Jak si vybrat elektrický skateboard

Jak si vybrat elektrický skateboard

Elektronický skateboard je něco, co ve svém životě potřebuje každý moderní teenager. Nicméně elektrický skate rozhodně není pouze pro teenagery. Elektrické skejty y vám umožňují cestovat průměrnou rychlostí 40 až 100 kilometrů za hodinu, což z nich dělá pravděpodobně nejlehčí a nejrychlejší prostředky pro přepravu lidí.

Na rozdíl od tradičního skateboardu jsou čtyři kola na elektronických skateboardech upevněna mnohem stabilněji, takže již na skateboardu není tak obtížné udržet rovnováhu. Jsem si jistý, že to zní opravdu atraktivně, ale ještě před zakoupením prvního elektrického skateboardu byste měli zvážit několik věcí.

Jak si vybrat elektrický skateboard

Kvalita vs. cena

Ujistěte se, že dostanete kvalitu, za kterou platíte.

Lithium je dražší než olovo, takže pokud chcete, aby váš skateboard byl opravdu profesionální kvality, připravte se zaplatit více. U cen elektrických skateboardů je také určující jejich dojezd, takže pokud chcete jezdit delší vzdálenosti, opět se připravte sáhnout hlouběji do kapsy.

Kde byla deska vyrobena?

Některé větší společnosti provádějí hromadnou výrobu v Číně. Zatímco ty menší je vyrábějí ve svých domácích dílnách, takže můžete očekávat o něco větší pozornost k detailu a často také kvalitu.

Výkon elekrického skateboardu

Rozdíly v elektrických skateboardech byste měli porovnat podle stejných měřítek jako s jinými druhy dopravy. tj. kola, auta, letadla, lodě atd.

Je vyroben pro luxus?

Je vyroben pro jednoduchou přepravu, jen aby se dostal z bodu A do bodu B?

Pokud by nebylo nastaveno elektrické napájení, jak by tento elektrický skateboard fungoval?

Toto je několik jednoduchých otázek, na které byste se měli ptát při nákupu elektrického skateboardu.

Zároveň nezapomeňte zkontrolovat kvalitu koleček, které jsou klíčovou součástí celého skateboardu.

Elektrický skejt

 

Velikost a hmotnost

Před nákupem byste měli vždy zvážit délku a hmotnost elektronického skateboardu.

Masivní a super těžký elektrický skateboard by po čase byl zcela jistě spíše na obtíž. Zejména pokud vám náhodou dojde v půlce cesty baterka a vy ho budete muset nést celý zbytek cesty. Velikostí a hmotností byste se měli zabývat zejména, pokud uvažujete o koupi slabšího motoru. Když si koupíte skateboard s vysokým výkonem, baterií a dosahem atd., pak by velikost a hmotnost neměly hrát při vašem rozhodování až tak důležitou roli. Nicméně lehčí deska je určitě výhodou, obzvlášť pokud ji plánujete přepravovat například hromadnou dopravou.

Nosnost

Nosnost elektrického skateboardu je množství váhy, které může nést. Tato vcelku důležitá vlastnost většinou zůstává při nákupu nepovšimnuta. Každopádně byste jí měli dozajista věnovat pozornost, jelikož obzvláště menší a lehčí skateboardy nemusí unést úplně každého.

Dojezd a rychlost elekrického skateboardu

Jednou z věcí, kterou je důležité si před koupí elektrického skateboardu ujasnit, je, k čemu ho vlastně plánujete využívat. Bude ho používat na dlouhé vzdálenosti? Bude ho využívat každý den?

Pokud plánujete skateboard každodenně používat, a to na delší vzdálenosti, určitě nechcete koupit nějaký s nízkou dojezdovou vzdáleností. To samozřejmě bude znamenat navýšení ceny, které se vám ovšem rozhodně vyplatí.

Některým lidem na rychlosti vůbec nezáleží, ale pro některé, zejména mladší uživatele, je to klíčový atribut. Vyberte si skateboard s maximální rychlostí, která je pro vás bezpečná a odpovídá vaším požadavkům.

TIP
Pokud náhodou zvolíte jeden z extra rychlých elektrických skateboardů, nezapomeňte si před jízdou obléct chrániče.

Jak si vybrat elektrický skateboard

Záruka

Skateboardy mohou být vystaveny tvrdým nárazům v relativně vysokých rychlostech, proto je jejich opotřebení zcela běžné, a to bez ohledu na to, jak kvalitně je elektrický skateboard vyroben. Proto si nezapomeňte přečíst záruční list, abyste pochopili, na co skutečně se záruka vztahuje.

Kolečka

Kromě odolnosti desky, je životnost koleček další veledůležitou věcí.

Dobrá kolečka jsou klíčová pro kvalitní jízdu, zajišťují hladkou a stabilní jízdu. Není neobvyklé, že někdo zaplatí velké množství peněz za elektrický skateboard a po několika jízdách skončí s poškozenými kolečky. Kolečka vyrobená z polyuretanu jsou vždy doporučována pro jakýkoli druh skateboardu, protože mají potenciál vydržet mnohem déle než kolečka z jiných materiálů.

Motor

HUB motory se nedají srovnávat, co se týče zrychlení nebo výkonu při stoupání do konce, se systémy jako například převodový motor. Na druhou stranu má HUB systém menší odpor, lepší brzdy, nižší hmotnost, je tišší a vyžaduje méně údržby. Zatímco převodové motory vám poskytují větší točivý moment a lepší zrychlení a regenerativní brzdění, ale vyžadují více údržby a nedá se na nich tak snadno jezdit bez využívání baterie.

Elektrický skateboard

Je elektrický skejt vodotěsný nebo voděodolný?

Počasí může být nepochybně nepředvídatelné, takže pokud plánujete jízdu na svém elektrickém skateboardu na velké vzdálenosti, měli byste zvážit nákup vodotěsného nebo alespoň voděodolného elektrického skateboardu.

Zákaznická podpora

V neposlední řadě. Při nákupu elektrického skateboardu se zeptejte prodejce na jeho poprodejní služby. To je důležité, protože ho budete muset kontaktovat v případě poruchy elektrického skateboardu. Bylo by nesmírně frustrující řešit výměnu nefunkčního elektrického skateboardu a místo se skutečným člověkem mluvit pouze s automaticky odpovídajícím robotem.

Jak si vybrat elektrický skateboard

Elektrický longboard

Vybrali jsme pro vás tři modely, které svými vlastnostmi, vzhledem i funkcemi reprezentují ta nejčastější přaní milovníků elektrických skateboardů.

Elektrický longboard WORKER Tribequest

Jde o absolutní klasiku, která v sobě spojuje výhody klasického longboardu, kombinovaného s pohonem pomocí elektrických motorů. Ty jsou integrovány do zadních koleček a napájí je kvalitní lithiová baterie značky Samsung.

Info
Dojezd: 15 km Rychlost nabití: 2-3 hodiny

Díky moderním materiálům vás potěší i díky své nízké hmotnosti – pouhých 5,1 kg. A přenáší se také snadno, za což vděčí vykrojenému madlu, zabudovanému přímo v desce. Zpocené ruce nebo znečištěný povrch vás tak už nikdy nezaskočí. Elektrický longboard WORKER Tribequest je vyroben z tvrdého javoru a jeho povrch je navíc zdrsněn. Z ruky vám tedy určitě nevyklouzne.

A zaujme vás i velikostí koleček – 75 mm. Jde o optimální kompromis, vhodný do jakéhokoliv terénu. Je-li nerovný, zaručí vám toto spojení dostatečnou stabilitu, a na dokonale rovném povrchu (např. asfaltu) se zase postará o maximální rychlost Věřte nebo ne, ale na elektrickém longboardu WORKER Tribequest můžete jet rychlostí až 24 kilometrů za hodinu.

Jako bonus dostanete i rychlostí ložiska ABEC 7, které jsou mezi profesionály i amatérskými sportovci známé zejména vysokou přesností výroby.

Ovládání, které potěší i začátečníky

Ale jen s jednou rychlostí se spokojit nemusíte. Elektrický longboard WORKER Tribequest se snadno ovládá díky speciálnímu ovladači, spárovanému za pomoci technologie bluetooth. Intuitivně a především plynule brzdí i akceleruje a nechybí ani režim zpátečky.

Další užitečné údaje:

 • 2 rychlostní úrovně
 • rozměry desky: 31″x8″ (79×20,5 cm)
 • počet vrstev desky: 7
 • nosnost: 100 kg
 • motor: bezkartáčový v náboji zadních kol
 • výkon motoru: 2×180 W
 • materiál podvozku: vysoce výkonnostní hliník
 • šířka podvozku: 5″
 • tvrdost koleček: 85A
 • baterie: 36V 2,2Ah Lithium-Ion Samsung akumulátor

 

Elektrický longboard WORKER Smuthrider

A máme tu dalšího adepta pro všechny nadšence. I on je vhodný pro všechny, kdo milují flexibilitu a rádi se přesunují mezi lokalitami. Nabízí dvě úrovně rychlosti a nechybí mu ani zpátečka. Hmotnost je pak ještě o něco málo nižší, než u předchozího modelu – pouhých 4,8 kg. Má rovněž praktické integrované madlo, takže ho jednoduše vezmete do ruky a přenesete mezi jednotlivými terény.

Info
Dojezd: 12 km Rychlost nabití: 2-3 hodiny

Poté ho zase položíte na zem, nastoupíte a plynule pokračujete v jízdě. Drsný grip, který pokrývá horní stranu desky, zabrání nechtěnému uklouznutí, ale také vám pomůže při přepravě z místa na místo. Ani ze zpocených rukou se vám tak Elektrický longboard WORKER Smuthrider zaručeně nevysmekne.

Kolečka o průměru 75 mm si skvěle poradí s jakýmkoliv terénem. Ovšem do čím rovnějšího povrchu se pustíte, na tím větší rychlost se můžete těšit. A maximum? 20 kilometrů v hodině – tedy pokud si na ně troufnete.

TIP
I tady najdete rychlostní ložiska ABEC 7, navíc je však doplňují široké 5″ hliníkové trucky, díky nimž Elektrický longboard WORKER Smuthrider opravdu krásně zatáčí. Kvalitní baterie 36V 2,2Ah Lithium-Ion Samsung pak dobijete do plna asi za 1-2 hodiny.

Ovládání nabídne i šikovnou vychytávku

Ve hře je opět bluetooth a maximálně intuitivní rozhraní. Pokud se tedy rozhodnete plynulou jízdu přerušit a volně pokračovat směrem vzad, není to problém. Nemusíte se bát prudkých otřesů, trhavých pohybů apod. – šikovná kolečka jednoduše s elektrickou podporu plynule změní měr a vy si tak můžete užívat jen a jen svou jízdu. A pokud budete svůj Elektrický longboard WORKER Smuthrider půjčovat dětem, pak vás určitě potěší i fakt, že ho lze přepnout do nízkorychlostního režimu, který maximální povolenou rychlost sníží asi o polovinu. Je to vhodné i ve chvíli, kdy se na svém novém sportovním pomocníkovi teprve učíte jezdit a chcete se vyhnout vážnějším zraněním.

Další užitečné údaje:

 • 2 rychlostní úrovně
 • rozměry desky: 31″x8″ (79×20,5 cm)
 • nosnost: 100 kg
 • dojezd na jedno nabití: až 12 km
 • hmotnost: 4,8 kg
 • motor: bezkartáčový v náboji zadního kola
 • výkon motoru: 180 W
 • materiál podvozku: vysoce výkonnostní hliník
 • rozměr koleček: 75*56 mm
 • tvrdost koleček: 85A
 • baterie: 36V 2,2Ah Lithium-Ion Samsung akumulátor

Jak si vybrat elektrický skateboard

Elektrický skateboard Skatey 150L

A naším posledním typem je vysoce kompaktní model, určený třeba pro studenty na cestě do školy apod. Hodit se vám bude i na výletech nebo na dovolené. Je totiž maximálně komfortní. Váží pouhých 5 kilogramů a na délku vám poskytne nádherných 80 centimetrů. Nemusíte tedy pracně balancovat na malé ploše. Místo toho si jízdu užijete s maximálním stupněm komfortu.

Info
Dojezd: 17 km Rychlost nabití: 1-2 hodiny

Ze všech tří typů se Elektrický skateboard Skatey 150L chlubí nejdelším dojezdem. Na jedno nabití ujede až 17 kilometrů a do full baterie ho pak dobijete za pouhé 1-2 hodiny. Jednoduše ho přenesete, kam potřebujete, protismykový povrch zaručí vaši maximální bezpečnost a díky své barvě zůstane vzhledově nedotčený i v tom nejnáročnějším terénu.

Ovládaní vám ušetří spoustu energie

Oproti dvěma výše zmíněným typům má Elektrický skateboard Skatey 150L jednu neopomenutelnou výhodu. Sám si totiž hlídá, zda ho používáte. A pokud ne, po pěti minutách se sám vypne. Šetří tak baterii a samozřejmě i celkovou životnost. A kolečka? Ta se pyšní průměrem 84 cm, takže se skvěle hodí opravdu pro jakkoliv náročné terénní překážky a nástrahy Elektrický skateboard Skatey 150L projede téměř kdekoliv.

TIP
Jeho ovládání je tak snadné, že ho lze doporučit dětem už od osmi let věku. Pokud tedy hledáte zajímavý dárek, pak jste tady určitě na tom správném místě.

Další užitečné údaje:

 • 2 rychlostní úrovně
 • bluetooth ovladač
 • maximální rychlost: 15 km/h
 • nosnost: 60 kg
 • typ baterie: lithium
 • výkon motoru: 1×150 W
 • rozměry: 80x30x18 cm
 • doporučený věk: 8+

Jde tedy o typ vhodný zejména pro děti, které se na svůj skutečný elektrický kousek teprve připravují.

A co říci závěrem? Nabídka elektrických skateboardů je opravdu široká. Pokud ovšem víte, podle jakých parametrů vybírat, pak opravdu nemůžete šlápnout vedle. Doufáme, že právě s tímto aspektem celé problematiky jsme vám v našem článku dokázali pomoci.

Podobné příspěvky