Don Papa baroko recenze

Don Papa Baroko recenze

Hledáte zajímavý kousek na večery, které nechcete trávit jen s „klasickým“ rumem, a místo toho byste si rádi dopřáli nějakého toho ochuceného krasavce? Don Papa Baroko vám v tomto ohledu vyhoví. Už předem však můžeme říci, že na někoho bude jeho chuť i aroma „trochu moc.“

Co od něj tedy očekávat? Pokud máte doma partnera nebo partnerku, kteří mají rádi sladké pití, bude pro ně Don Papa Baroko skvělou volbou. Tato verze vyhlášeného filipínského rumu je ještě medovější a hedvábnější než klasický produkt. Klasickou kořeněnost rumů Don Papa skvěle vyvažuje, a navíc nabídne opravdu unikátní obal. A co na vás bude čekat na dně sklenky?

Don Papa Baroko unikátní obal zaujme na první pohled

Nevšedním způsobem odráží aspekty španělského dědictví ostrova, ale zároveň vyjadřuje také úctu k příběhu revolucionáře jménem Papa Isio.

Když se řekne baroko, obvykle si vybavíme buclaté andělíčky a hojně prostřené stoly šlechticů. A přesně o takový dojem se snaží i tento rum. Styl se podobá klasickým etiketám této značky, ovšem tento dostal tak trochu nádech retra nebo dob minulých. Hraje si s motivy, ale přitom nezanechává žádnou pachuť přeslazenosti (s čímž by někteří pijáci pravděpodobně nesouhlasili), ani nepůsobí jako levné kolotočářské zboží. Zkrátka a dobře jde o něco, co si na poličce rádi vystavíte, pokud chcete působit dojmeme světaznalého bonvivána, který se však nebojí vrátit ke svým kořenům.

TIP
Pokud hledáte největší výběr rumů, tak největší výběr rumů najdete na alkohol.cz

Pokud se na etiketu zadíváte blíže, zjistíte, že její design nevšedním způsobem odráží aspekty španělského dědictví ostrova, ale zároveň vyjadřuje také úctu k příběhu revolucionáře jménem Papa Isio, po něm je rum pojmenován.

TIP
Původně šlo o předáka na cukrové plantáži, který se ovšem později v boji vyznamenal za dědictví své země a za nezávislost.

Kombinace vanilky a ovoce vás překvapí

Jakmile lahev otevřete, překvapí vás výrazná vůně pravé sladké vanilky. Upřímně, ještě jsme v obchodech nepotkali rum s tak výrazným vanilkovým aroma (vanilin z umělých náhražek nepočítáme). Takže pokud nepatříte právě mezi fanoušky vanilky, tak se protentokrát raději držte stranou. Aroma je opravdu velmi, velmi sladké. Může dokonce evokovat dojem „pití pro paničky“, ale naštěstí to není tak docela pravda.

Don Papa Baroko je perfektně vyladěný rum

Po prvním napití zjistíte, že vám nádherná vůně vanilky na chvíli ulpí i na jazyku. Pokud si však první doušek náležitě vychutnáte, zjistíte, že tam rozhodně není sama. Velmi brzy ji doplní o ovocné tóny, které budou na jazyku ještě nějakou chvíli doznívat. Samotná chuť je pak tak trochu opakem toho, co tento rum slibuje na první přičichnutí.

Kromě ovoce tu najdete i další překvapení

Rum samotný pak zraje v sudech z amerického dubu, ve kterých byl dříve připravován bourbon.

Jeho tělo je plné a intenzivní, rozhodně není příliš sladké, jak by se mohlo podle vůně zdát. Na pouhých 40 % objemu alkoholu je také poměrně silný. Rozhodně vám na jazyku ulpí déle, než některé silnější kousky. Může za to především kvalitně zpracovaná cukrová třtina. Ta je pěstována výhradně na filipínském ostrově jménem Negros, kde roste přímo na úpatí sopky Mount Kanlaon. Unikátní klimatické podmínky jí tak dávají výjimečnou kvalitu.

Rum samotný pak zraje v sudech z amerického dubu, ve kterých byl dříve připravován bourbon. To je poznat i na chuti, která nabízí velmi jemnou rovnováhu mezi sladkostí a hořkostí, o kterou se stará právě dubové dřevo a jeho oponent v podobě vanilky.

TIP
Ochutnáváte-li tento nápoj déle, bude vám nejspíš připadat velmi lehce pikantní – zapomenutý tón pepře nebo hřebíčku v chuti, což je svým způsobem zajímavé a velmi dobře pitelné.

Další články k tématu alkohol

Komu Don Papa Baroko doporučit

Dobrý poměr cena výkon – tak bychom mohli tento rum charakterizovat. Don Papa Baroko je perfektní rum zejména ve chvíli, kdy začínáte svou vzrušující rumovou cestu. Sladký a silný tak akorát, takže se hodí na každodenní popíjení. Zkušení milovníci rumů v něm pak najdou občasné vítané zpestření pro sladké pohlazení jazyka, které mohou „ucucávat“ jen tak pro potěšení.

Rum Don Papa Baroko kde koupit

Hledáte kde koupit Don Papa Baroko? Doporučujeme Vám nákup na Alkohol.cz

Podobné příspěvky