Bumbu rum recenze

Bumbu rum recenze

Bumbu rum v regálech obchodů zaručeně nepřehlédnete. Prozradí ho především velké X, složené jakoby z kostí, které v nás nutně vyvolává nádech té právě pirátské romantiky, kdy rum (i jiné lihoviny) jednoduše tekly proudem.

Pálení a zrání tohoto rumu probíhá v Panamě, takže už samotné místo původu je zárukou kvality. A jak vlastně vypadá a co od něj čekat?

Historie Bumbu rumu

Ve vůni je možné odhalit karamel, tóny dubového dřeva a někdy i vanilku a trochu pomerančové kůry.

I když tento konkrétní druh je lokálně zaměřen poněkud více, ve skutečnosti vám tato značka poskytne doslova výlet do Karibiku. Jednotlivé složky totiž pocházejí z celé Latinské Ameriky a i když jsou nakonec destilovány buď na Barbadosu nebo v Panamě, umožní vám vychutnat si výlet po Karibiku se vším všudy.

TIP
Největší výběr rumů najdete na alkohol.cz

Dědictví Bumbu Rumu sahá až někam do období 16. a 17. století. Právě tehdy se začalo do oblíbeného grogu přidávat karibské ovoce a koření, aby celkově zlepšilo chuť i vůni „fasovaného“ rumu. A právě tomuto produktu dali námořníci a obchodníci jméno „bumbu“. Original Bumbu je čistokrevně barbadoský řemeslný rum s bohatým, tmavým odstínem a plnou chutí. Dnes je Bumbu rum nejrychleji rostoucí značkou v kategorii ultra prémiových rumů, takže s ním určitě nešlápnete vedle.

TIP
Vyplatí se proto tekutinu chvíli poválet na jazyku a vychutnat si všechny její chuťové nuance.

Popis lahve, která rum chrání

Láhev Bumbu rumu je, jak už jsme se zmínili, opravdu nádherná. Je nádherná a matná, takže k rumu samotnému nepropustí skoro žádné světlo, čímž ho chrání před oxidací. Jedinou nevýhodou je, že si tedy jeho barvu nemůžete prohlédnout tak, jak byste možná chtěli. Celkově tento obal zachovává tvar svých předchůdců a to včetně jeho symbolů, takže si ji určitě s ničím nespletete. Středně tmavý flakon je zajímavě prosvětlen křížem v barvě omšelého zlata. Jde tedy o nádherný produkt, vhodný i jako dárek.

 

Jak Bumbu rum chutná

Už samotné místo původu je zárukou kvality.

Barva tohoto rumu je tmavší, tak trochu mahagonová. Ve vůni je možné odhalit karamel, tóny dubového dřeva a někdy i vanilku a trochu pomerančové kůry. Podle některých recenzí nechybí ani pepř a nakonec káva, tu tam ovšem opravdu necítí každý.

Při ochutná převažují citrusy a vanilka, v dozvucích je pak možné odhalit pepř a kávu. A sherry závěr je už jen takovou příjemnou tečkou. Do rumu se dostal ze sudu, v němž alkohol zrál. Vyplatí se proto tekutinu chvíli poválet na jazyku a vychutnat si všechny její chuťové nuance.

TIP
I když jsou nakonec tyto rumy destilovány buď na Barbadosu nebo v Panamě, umožní vám vychutnat si výlet po Karibiku se vším všudy.

Další články k tématu alkohol

 • 25.3.2021   Nejlepší giny
 • 28.1.2021   Limitované edice alkoholu
 • 23.10.2020 Nejlepší rumy
 • 20.9.2020   Dárkové balení alkoholu
 • 25.2.2020   Miniatury alkoholu
 • 3.8.2022   Drahý alkohol
 • Srovnání chutí rumů

  Celkově je hladký a užijete si ho s kostkami ledu, s doutníky i v koktejlech.

  Oproti známé limitované edici Bumbu rumu XO je tento o něco střídmější. Rozhodně není přehnaně sladký, naopak. Nenajdete v něm žádný banán ani další ústupky a jasně odhalitelné líbivé chutě, určené zejména pro nováčky. Je mnohem silnější, což znalci jistě ocení. A vychutnáte si ho opravdu dlouho, protože jeho sherry závěr je poměrně výrazný a dlouho na jazyku přetrvává.

   

  Pokud bychom měli zhodnotit jeho chuť jako celek, pak bychom měli říct, že je komplexnější, celkově méně sladká a také silnější. Není to tedy rum pro slečinky ani pro paničky. Je bohatá a pikantní, stejně jako jeho vůně s odstíny karamelu, tóny dubového dřeva, vanilky a špetkou pomerančové kůry. Všechny chutě i vůně se nádherně prolínají, protože jde o rum zrající více než 3 roky

  TIP
  Celkově je hladký a užijete si ho s kostkami ledu, s doutníky i v koktejlech. Zkrátka a dobře jde o kořeněný rum ideální k popíjení, který je ale možná ještě lákavější v nejrůznějších klasických koktejlech.

   

  Jak si Bumbu rum co nejlépe vychutnat

  Pokud ho nechcete popíjet samotný, pak můžete vsadit i na nejrůznější míchané koktejly. K nejlepším tipům v tomto směru jednoznačně patří:

  • Piña Colada,
  • Dark & Stormy.

  Můžete však zkusit i jiné kombinace, které dají jeho unikátnosti jednoznačně vyniknout. Zaručeně nebudete litovat.

Podobné příspěvky