Bezkouřový gril

Sezóna rozpálených grilů a steaků vonících až za plot k sousedovi právě začíná. A můžete si ji báječně užít, i když zrovna zahradou nebo dvorem právě nedisponujete. Bezkouřový gril vám perfektně připraví maso na balkóně ale i doma v kuchyni. Pojďte se spolu s námi s touhle super vychytávkou do kuchyně i na zahradní párty seznámit trochu blíže.

Dým z hořícího uhlí nesoucí s sebou lahodnou vůní grilovaného pokrmu bývá nejčastějším předmětem sporů souvisejících s grilováním. Zatímco někteří sousedé vám chutnou krmi a s ní spojenou zábavu jednoduše závidí, jiným je aroma pečeného masa jednoduše odporné. Bezkouřový gril vás této starosti elegantně zbaví díky důmyslnému systému ohřevu a misky pro zachytávání okapávajícího tuku. Už žádný zápach ani nepříjemný karcinogenní kouř.

Bezkouřový gril

Díky němu si můžete užít bezchybné grilování na balkoně nebo třeba na rodinné párty v obývacím pokoji, aniž byste kohokoli obtěžovali (ne)příjemnými pachy. Tajemství bezkouřového grilu je ukryto v jeho konstrukci. I když jeho palivem je klasické dřevěné uhlí, rošt je konstruován tak, aby odtékající tuk na potraviny nekapal, neškvařil se a nedýmil. Součástí grilu je i ventilátor poháněný běžnými tužkovými bateriemi. Právě ten vhání čerstvý vzduch do zásobníku dřevěného uhlí a stará se o rovnoměrné, efektivní a bezkouřové hoření.

Bezkouřový gril na doma

Věděli jste, že: maso připravené na bezkouřovém grilu má prakticky stejnou chuť jako z klasického grilu?

Díky tomuto chytrému řešení se navíc bezkouřový gril rozpálí velmi rychle – během dvou až tří minut je vše plně připraveno ke grilování. Grilovací teplotu lze navíc pohodlně regulovat otočným ovladačem přívodu vzduchu po straně zařízení a to během nahřívací fáze i během samotné úpravy jídla. Jako bonus se zabudovaný ventilátor postará o rovnoměrné rozložení sálavého tepla, takže ke grilování je následně možné použít skutečně celou plochu roštu.

 

Bezkouřový gril na dřevěné uhlí

Bezkouřové grily používají běžně dostupné dřevěné uhlí. To je uloženo na jednom místě pod grilovacím roštem. Jejich provoz je velmi úsporný. 180 gramů uhlí vydrží hořet 44-60 minut, teprve poté bude třeba zásobník doplnit.

Tento praktický pomocník zvládne všechno to, co klasický gril. Bez problémů na něm připravíte maso, zeleninu i nejrůznější grilované speciality. Rošt pak jednoduše vyčistíte tím, že ho vložíte do myčky na nádobí. S pracným a otravným drhnutím připáleniny se tak můžete navždy rozloučit.

 

Bezkouřový gril Lotus

Bezkouřový gril Lotus patří k TOP výrobkům v této kategorii. Jeho používání je velmi jednoduché. Stačí ho zapálit za pomoci gelového podpalovače, přidat misku s dřevěným uhlím a celý prostor zakrýt roštem.

Bezkourovy gril

 

Ten je třeba přichytit za pomoci dvou speciálních spon. Ty zajistí jeho odolnost a stabilitu, takže si rošt i s připravovaným jídlem během, grilování zaručeně neshodíte. Inovovaný dvojitý plášť grilu Lotus pak potěší začínající kuchaře i rodiče malých dětí. Díky své konstrukci pečuje o to, aby byl gril i během plného provozu na dotek neustále příjemný. Možná ucítíte mírné teplo, ale popálenin se rozhodně nemusíte bát. Bezkouřový gril Lotus lze dokonce přenášet z místa na místo i během plného hoření a přípravy jídla! Je skutečně bezpečný a chrání zdraví všech členů domácnosti.

Bezkouřový gril příslušenství

Mezi další nesporného výhody bezkouřového grilu německé značky Lotus patří i jeho promyšlený designový vzhled. Díky němu si neutrhnete ostudu na žádné akci. Všechny součásti grilu Lotus jsou z nerezu, který můžete bez obav vložit i do myčky na nádobí. Vše dostanete již kompletně sestavené, nic není třeba montovat ani upravovat. Na vás zůstává pouze volba barvy grilu, výběr je skutečně široký. A očekáváte-li skutečně hodně hostů, zapřemýšlejte i o variantě XXL.

Součástí bezkouřového grilu Lotus z internetového obchodu Chefshop.cz je i bohaté příslušenství. Spolu s přístrojem obdržíte vždy:

  • gelový podpalovač
  • praktickou tašku na zip pro pohodlné přenášení
  • sadu AA baterií 1,5 V
  • dřevěné uhlí Lotus gril o váze 1 kg
Bezkouřový gril lotus
Gril bez kouře

Bezkouřový gril Lotus – zkušenosti uživatelů

Německá společnost Lotus gril není na našem trhu žádnou novinkou. První bezkouřové grily z její dílny spatřily světlo světa již v roce 2010 a velmi brzy je následovaly i nejrůznější pomůcky pro pohodlné a bezpečné grilování, například grilovací kleště nebo štětce na marinádu. Samotné grily se prodávají ve více než 25 zemích světa a získaly již několik významných ocenění včetně prestižní ceny Red Dot Design Award 2013.

 

Recenze na grily Lotus jsou pak veskrze kladné. Tepelně upravované potraviny se ve výsledku značně blíží grilování na běžně dostupných grilech. Skutečně prskají, často se divoce kroutí a lahodně voní, takže bez dobré odvětrání místnosti se neobejdete.

Grilovací rošt je opatřen i praktickou ohrádkou, která většině potravin zabrání prostor nad horkým uhlím opustit a skutálet se na stůl. Skrz mezeru projdou jen malé grilovací klobásky a další drobné potraviny. Gril nemá ani víko, takže pomalá příprava křehké zeleniny v horké páře také nepřipadá v úvahu.

Ale to vše jsou jen drobnosti. Ve všech ostatních ohledech bezkouřový gril Lotus skutečně slouží tak, jak má. Potraviny připravuje rychle, bezpečně a bez štiplavého kouře. Snadno se přenáší, jednoduše se používá a o čištění se místo vás postará myčka na nádobí. Je ideální volbou pro všechny milovníky grilovaných pokrmů, kteří si chtějí své oblíbené pochoutky připravit kdykoli a kdekoli bez jakýchkoli omezení.

Podobné příspěvky