Péče o tetování

Tetování je ozdoba, kterou si pořizujeme na celý život. Stejně jako šperky ale i ono vyžaduje pravidelnou pozornost aby zůstalo krásné a zářivě barevné. Péče o tetování by proto měla být nedílnou součástí každodenní hygieny.

Tento proces by však měl začít už ve chvíli, kdy se do tatérského salonu chystáme. Alespoň 24 hodin předem bychom se měli vyhnout alkoholu, kofeinu a omamným látkám, které zhoršují přijímání pigmentu do tělesných tkání, což může mít velký vliv na to, jak bude hotové tetování vypadat.

Péče o tetování

Péče o čerstvé tetování

A co s tetováním ve chvíli, kdy opustíte tatérské křeslo? Odborník vám pravděpodobně celé místo potře vazelínou a zakryje ochrannou fólií. Tu si doma opatrně sundejte a tetování omyjte pod vlažnou vodou. Nezapomeňte si předtím dobře umýt ruce nejlépe desinfekčním mýdlem. Ručník používaný k osušení berte vždy čistý, ale hodit se vám mohou i kuchyňské utěrky z nového balení. Následně nechte tetování několik hodin volně na vzduchu aby samo dostatečně vyschlo.

Náš tip: Pokud tuto péči v prvních hodinách z jakýchkoliv důvodů nestíháte, klidně jděte s ochrannou fólií ze salónu přímo spát a celý proces očisty nechte až na ráno. Nedostatečně vyschlé tetování by se snadno mohlo kontaminovat nečistotami třeba z prostěradla.

Měli byste vědět: Během prvních několika dní vystupuje z kůže v okolí tetování tkáňový mok. Je tedy nezbytné tato místa udržet v čistotě a suchu. Bude-li to nezbytné, klidně pusťte ke slovu opět potravinářskou fólii.

Péče o tetování

Pečlivým omytím ale proces péče o tetování teprve začíná. Tři až pět hodin po prvním omytí byste měli začít své tetování pravidelně ošetřovat vhodnou kosmetikou. Tetování by nikdy nemělo zcela vyschnout (pak se kůže pod ním začne nepříjemně až bolestivě napínat), zároveň se ale nesmí dusit pod tlustou vrstvou krému. Chránit by ho měl spíše velmi tenký film. Je třeba vybrat masti podle těchto kritérií:

  • dobře se nanášejí
  • netrpí nadměrným otěrem
  • neuspávají póry
  • neobsahují alkohol
  • neobsahují konopí

Na trhu existuje celá řada vhodných značek, jmenovat můžeme například Bepanthen Plus nebo komplexní péči H-ZONE Essential 4 Tattoo. Ta se postará o vaše tetování nejenom v prvních nejchoulostivějších týdnech, ale i po celý život. Krásné tetování totiž může vzniknout pouze na zdravé a krásné kůži, které nebudeme upírat každodenní péči. Celý proces by měl být maximálně jednoduchý a účinný, aby ho bylo možné zopakovat kdykoli – třeba i na služební cestě nebo ve sprše v kempu.

Péče o tetování

Speciální péče o tetování

Linie přípravků Captain Fawcett Tattoo Salve byla navržena speciálně pro péči o tetovanou kůži a to kdykoli a kdekoli. Skládá se ze tří unikátních přípravků: sprchový olej, čistící sprej a posilující krém na tetovanou pokožku. Přípravky se nanášejí za sebou v tomto pořadí a mohou být použity i několikrát denně podle potřeby, což oceníte třeba při prvním pobytu u moře nebo v jiných extrémních podmínkách.

Tattoo Shower oil – sprchový olej díky výtažkům z ovsa, panthenolu a opuncie poskytne citlivé tetované pokožce tu nejlepší péči. Pokožku čistí a hloubkově hydratuje. Olej stačí nanést na mokrou pokožku, jemně vmasírovat a důkladně opláchnout.

Tattoo Cleansing Water – čistící sprej je druhým krokem k dlouhodobě krásnému tetování. Obsahuje především hydratační látky vyživující pokožku. Nanáší se vatovým tamponkem a připravuje tetování na závěrečný krok nezbytné péče.

Tattoo Enhancing Cream – posilující krém na tetovanou pokožku chrání pokožku před vnějšími vlivy, posiluje ji a hydratuje. Obsahuje také nezbytné UV filtry, které chrání tetování před vyblednutím působením slunce (jak velkou sílu sluneční paprsky mají se můžete každý přesvědčit na venkovních reklamách a bilboardech). Na rozdíl od běžných opalovacích krémů není Tattoo Enhancing Cream mastný a nezanechává šmouhy na oblečení.

Proč si pořídit speciální péči na tetování?

I když v každém tatérském salónu mají svou oblíbenou tattoo anti-age kosmetiku, jedním dechem dodávají, že s tou běžnou si vystačíte také. Inu, vystačíte a spořiví zákazníci často ani nic jiného slyšet nechtějí. Vždyť tetování se do pokožky vpije natrvalo, tak proč si s tím dělat starosti? Částečně mají samozřejmě pravdu – tetování na pokožce zůstane, otázkou však zůstává v jakém stavu.

Již po několika letech může být rozdíl mezi ošetřovaným a zanedbávaným tetováním jasně patrný. Barvy se ztrácejí, pokožka vypadá matně a nezdravě. Tetování už není ozdobou ale spíš jakýmsi nutným zlem. Z takového důvodu si ho ale pořizuje málokdo.

Nenechte se odradit trochu vyššími cenami tattoo kosmetiky. Mějte na paměti, že jsou určeny k péči o extrémně citlivou pokožku, musely tedy projít drahými a náročnými testy. Navíc s nimi nebudete ošetřovat celé tělo ale pouze jeho malou část. Balení 100-200 ml vám tedy bez potíží vydrží rok i déle. Navíc minimálně za ochranný UV krém byste utrácet stejně museli a to zdaleka nejenom v létě. Klasické opalovací krémy se však musí spotřebovat do šesti měsíců po otevření, řada tetovaných lidí proto vyhazuje často více než polovinu nevyužitého krému.

Ochranná tattoo kosmetika je určena pro využití během celého roku a nezáleží jí na tom ,jestli zrovna nosíte dlouhé nebo krátké rukávy. Pečuje ale neomezuje. Nezanechává mastné skvrny na oblečení ani vás nezatěžuje dlouhou vstřebatelností. Ty nejlepší produkty jako H-ZONE Essential 4 Tattoo stačí prostě nanést a jít. Což při každodenní péči o tetování zaručeně oceníte.

 

Podobné příspěvky