dron pro děti

Létající dron pro děti

Létající  dron pro děti

Jak vybra dron pro děti? Drony známe ze svého okolí jako malé bezpilotní letouny, používané pro zábavu i využívané profesionály. Zvláště děti a hraví dospělí proto zcela jistě zatouží mít nějaký podobný kousek doma. Pokud i vy plánujete koupit létající dron, poradíme vám, jak se při jeho výběru zorientovat a na co si dát pozor.

Drony lze ovládat dálkově a to buď prostřednictvím radiově řízeného ovladače nebo aplikace v chytrém telefonu či tabletu. K dostání jsou varianty pro použití v interiéru a exteriéru s různým počtem vrtulí – od čtyř až do osmi.

dron pro děti

Vybíráme dron podle označení

Tří až čtyřpísmenné značky u mnoha dronů nejsou jejich typovým označením ale zkratkami, hovořícími o tom, co najdete v balíčku. A začneme od té nejjednodušší.

RTF – Ready to fly

V tomto balení najdete vše potřebné k okamžitému letu dronu. Stačí zakoupit baterie do ovládání (ovšem leckdy jsou už součástí balení) a začít si hrát.

BNF – Bind and fly

Dron z toho balení je nejdříve nutné spárovat s vaším vlastním ovladačem. Nejde tedy o vhodný produkt pro někoho, kdo s drony teprve začíná, ale spíš pro nadšence, který chce z jednoho ovladače ovládat více strojů.

FPV – First person view

Tento dron vyžaduje pro své ovládání přenos obrazu kamery k očím pilota. Jinými slovy, řídíte ho, jako kdybyste sami seděli v kokpitu. Dron je nutné spárovat s elektronickým zařízením, které projekci obrazu umožní – to zvládne celá řada přístrojů od chytrých telefonů až po profesionální FPV brýle.

ARF – Almost ready to fly

ARF nebo také Kit označuje drony dodávané ve formě stavebnice, kterou je třeba nejdříve sestavit. Jde tedy o skvělý dárek pro nadšené modeláře a pokročilé piloty.

Dron s kamerou

Jde o drony, které jsou schopné natáčet případně i fotografovat za letu. Jsou vhodné pro začátečníky i profesionály, záleží pouze na zvoleném modelu. Doporučujeme modely spíše s integrovanou kamerou, která se lépe ovládá a poskytuje lepší obraz.

Rozdělení dronů s kamerou zde:

Rozlišení    4K  

Rozlišení HD

dron-pro-deti-4k

Dron pro děti jako dárek vybíráme podle ceny

Drony do 1 500 Kč na příležitostné použití

Jsou vhodné pro začátečníky, kteří se chtějí létání věnovat pouze občas a pro zábavu. Určené hlavně k použití v interiéru nebo venku za úplného bezvětří. Lze zakoupit i varianty odolné proti nárazu. V této kategorii proto najdeme vhodné drony pro děti nebo tréninkové drony. Bývají často vyrobeny z odolného plastu.

Výhody a nevýhody

+ K dostání v outdoor i indoor verzi

+ Nevyžadují složitou montáž ani přípravu před vzlétnutím

+ Jednoduché ovládání za pomoci automatických režimů

+ Mohou být vybaveny kamerou pro snímkování z ptačí perspektivy

+ Nízká cena

– Kvalita fotografií a pořízeného videa je horší

– Nejsou vybaveny vyspělejší technologií (GPS apod.)

– Často nejsou dostupné náhradní díly

button_nejvetsi-vyber-dronu-do-1500-kc-zde

Drony do 5 000 Kč pro hobby použití

Tyto drony jsou vhodné pro zkušenější uživatele, kteří již mají s jejich ovládáním nějaké zkušenosti. Automatické letové režimy jsou doplněny manuálním ovládáním, které již vyžaduje dobrý odhad a zručnost. Mohou mít vestavěnou i přídavnou kameru. Lze je použít i venku při ne úplně ideálním počasí.

 Výhody a nevýhody

+ Tříosá stabilizace kamery a další technologické chuťovky

+ Velmi dobré letové schopnosti, které uspokojí i náročnějšího uživatele

+ K dispozici automatické i manuální letové režimy

– Poněkud vyšší cena

button_nejvetsi-vyber-dronu-do-5000-kc-zde

Drony nad 5 000 Kč pro zkušené uživatele i profesionály

Tato kategorie dronů nabízí nejširší výběr, který uspokojí amatérské uživatele tužící po perfektních záběrech i kameramana hlavních večerních zpráv, který chce divákům nabídnout trochu jiný pohled na svět. Nevadí jim časté použití v exteriéru a mívají vysoce kvalitní kamery s rozlišením až 4K.

 Výhody a nevýhody

+ Natáčení videa ve vysokém rozlišení s širokými možnostmi stabilizace

+ Větší kapacita baterie

+ Na konstrukci dronu jsou použity velmi lehké a odolné materiály

+ Ovladač s delším dosahem

+ Nejnovější technologie

+ Vyšší rychlost i výkon motoru

+ V nouzi se dokáží vrátit na místo startu, dron se vám tedy neztratí

– Vyšší cena

– K ovládání jsou nutné pokročilé uživatelské zkušenosti

– Náročnější počáteční montáž

button_nejvetsi-vyber-dronu-nad-5000-kc-zde

Praktické informace o dronech pro děti 

Jakou rychlostí mohou drony létat?

Tuto informaci obvykle v popisu nenajdete, nicméně platí, že výkonné drony létají rychlostí přibližně 60 km/h a ty nejlepší i přes 100 km/h. Drony určené pro začátečníky mají rychlost letu i výšku omezenou programem, který maximálně eliminuje riziko ztracení dronu.

Jak dlouho vydrží létat?

Na jeden cyklus nabití vydrží běžný dron ve vzduchu přibližně 15-30 minut, záleží na aktuálním počasí nebo nesené zátěži.

Co jsou to minidrony?

Obvykle jde o malé drony do 1 000 kč určené k použití ve vnitřních prostorách. Snadno se ovládají a odolají i mírným nárazům a nešetrnému zacházení.

Je možné zakoupit drony pro děti?

Samozřejmě. Pokud nemají v e-shopu svou samostatnou kategorii, pátrejte po dronech založených na jednoduchém stavebnicovém systému s lehkou vyměnitelností poškozených částí a z materiálů odolných proti nárazu a poškození. Jsou vhodné pro uživatele, kteří nemají žádné předchozí zkušenosti s létáním a podlet typu mohou být vybaveny i kamerou.


Vyplatí se investovat do značkových kousků?

Odpověď zní: rozhodně ano. Kvalitní výrobce dronů totiž kromě samotných modelů poskytuje i široké portfolio náhradních dílů, díky kterým svůj poškozený dron snadno opravíte a nemusíte investovat do nového.

Stačí mi ovládání přes telefon?

Ano i ne. Ty nejjednodušší drony skutečně můžete ovládat pouze přes display svého chytrého zařízení. Klasické ovládání s páčkami ale zaručí větší citlivost a poslušnost dronu, bek které se u lepších modelů neobejdete.

Kolik vrtulí má můj dron mít?

Záleží, na co ho budete používat. Drony s menším počtem se snadněji ovládají a dovedou ve vzduchu vystřihnout mnohé akrobatické kousky, oktokoptéry se zase dokáží bez pro lémů vznášet nehybně na místě a poskytují tak kameře kvalitní zázemí.

Létající dron, dron pro děti – slovníček výrazů

Při nákupu dronů se můžete setkat s mnoha novými pojmy, o kterých se jen dohadujete, co asi znamenají. Přinášíme vám přehled těch nejdůležitějších z nich.

ARF – dron, který si musíte nejdříve vlastnoručně sestavit.

BNF – dron, který je nutné spárovat s vlastním dálkovým ovladačem

FPV – dron, který se při řízení neobejde bez přímého pohledu pilota

Hexakoptéra – dron se šesti vrtulemi

Kvadrokoptéra – dron se čtyřmi vrtulemi

Oktokoptéra – dron s osmi vrtulemi

RC dron – model dronu ovládaný klasickým modelářským ovladačem jako jakýkoliv jiný RC model pro hobby použití

RTF – dron připravený k okamžitému použití

Drony podle značky vybírejte zde :

Drony Parrot 

Drony Nine Eagles

Drony  DJI

Podobné příspěvky